RU

ЗМІ: США поновили валютну війну з Китаєм

05.10.2011, 16:09
ЗМІ: США поновили валютну війну з Китаєм - Фото
48dd743d12851dc7632409bc367b93c4.jpg

ЗМІ: США поновили валютну війну з Китаєм

Сенат США ухвалив рішення продовжити роботу над законопроектом про нагляд за валютним курсом, який дозволить американській владі накладати компенсаційне мито на товари з тих країн, в яких навмисно занижується курс національної валюти для стимулювання експорту.

За висловилися 79 сенаторів, проти — всього 19, пише Gazeta.ru.

Насамперед мова йде про Китай - зі слів прибічників законопроекту, курс юаня занижений до долара на 40%, що робить китайські товари дешевими, а американські — дорогими. Недооціненість юаня — головна причина дефіциту торгового балансу з Китаєм, який в минулому році досяг $273 млрд.

"Грабіжницька валютна практика підриває економічне здоров'я американських виробників та їх можливості конкурувати всередині країни і по всьому світу", — заявив сенатор-демократ Чак Шумер. "Настав час дати зрозуміти чиновникам в Китаї, що наступають наслідки для обману", — наголосив інший сенатор-демократ Боб Кейсі.

Влада Китаю вже висловила обурення рішенням сенату. "Китайська сторона рішуче протестує проти прийняття даного законопроекту", — цитує агентство Сіньхуа представника МЗС КНР Ма Чжаосюя. На думку китайської сторони, це "серйозним чином порушує правила ВТО і порушує китайсько-американські торгові і економічні відносини".

Китай звільнив національну валюту від прив'язки до долара ще шість років тому, але зміцнює юань не такими швидкими темпами, як хочуть в США і ЄС. За три роки після цього рішення юань подорожчав на 21%, після чого Китай з червня 2008 року до червня 2010 року утримував його на рівні 6,83 за $1. За даними Міжнародного валютного фонду, китайська валюта сьогодні недооцінена не більш ніж на 23%.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини