RU

ЗМІ: Російська компанія купила "Запоріжсталь"

31.05.2010, 14:55

ЗМІ: Російська компанія купила "Запоріжсталь"
Російська компанія купила мажоритарний пакет "Запоріжсталі". Про це, посилаючись на власні джерела, пише "Українська правда".

За даними видання, продаж акцій супроводжувався жорстким конфліктом старих власників із Ринатом Ахметовим, який до цього часу остаточно не завершений.

Мажоритарним акціонером "Запоріжсталі" була компанія Midland Resources Holding Ltd (о. Гернсі.). Кінцевими власниками підприємства виступали уродженець Дніпропетровська Едуард Шифрин разом з громадянином Канади Алексом Шнайдером, а також їхні партнери.

Спочатку власники "Запоріжсталі" уклали протокол про наміри зі структурами, пов'язаними з російським державним "Зовнішеконобанком".

Однак запропоновані росіянами $1,2 млрд. зміг перебити Р.Ахметов, який для цього пішов на консорціум з південнокорейською корпорацією Posco.

За словами джерел, підприємства з групи Р.Ахметова уклали договір купівлі-продажу "Запоріжсталі". Крім того, власники комбінату отримали $50 млн. завдатка.

Однак згодом власники "Запоріжсталі" вирішили повернути завдаток і розірвати угоду. До того ж вони погодилися додатково сплатити $50 млн. штрафу.

Після чого був укладений ще один договір - знову зі структурами, пов'язаними з російським державним "Зовнішекономбанком".

Джерела повідомляють, що остаточна ціна "Запоріжсталі" становила $1,7 млрд.

За інформацією джерел, адвокати Р.Ахметова подали позов до Лондонського суду, який наклав арешт на акції комбінату до розгляду справи за суттю. Зараз питання перебуває в апеляції.

Інформований співрозмовник у Партії регіонів повністю підтвердив виданню викладену послідовність подій.

Керівником наглядової ради "Зовнішекономбанку" є глава уряду Росії Володимир Путін.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини