RU

ЗМІ: НБУ може дозволити банкам змінювати курси валют протягом дня

04.03.2011, 11:35
ЗМІ: НБУ може дозволити банкам змінювати курси валют протягом дня - Фото
d0da9c5a2e0b3a910136482af97d2bb5.jpg

ЗМІ: НБУ може дозволити банкам змінювати курси валют протягом дня
Міжнародний валютний фонд вимагає від Національного банку України лібералізації і більшої волатильності валютного ринку. У виконання цих вимог НБУ обіцяє до кінця півріччя скасувати заборону для банків і обмінних пунктів на обмін протягом одного дня курсів обміну готівки валют.

Як повідомляє "Дзеркало тижня", таке зобов'язання закріплено у проекті Меморандуму про економічну і фінансову політику (МЕФП), узгодженого українською стороною і місією МВФ за результатами її роботи у Києві з 1 по 14 лютого 2011 року.

"Оскільки поліпшення зовнішньої ситуації триває, основним завданням наступного періоду є впровадження більшої гнучкості для операцій на ринку іноземної валюти шляхом скасування встановлених під час кризи обмежень", - сказано у документі.

Зокрема одним із таких обмежень на готівковому ринку є заборона на зміну банками протягом одного операційного дня спочатку встановлених курсів обміну валют. Його-то Нацбанк і обіцяє незабаром скасувати.

"Згідно з нашою стратегією, ми збираємося впровадити такі заходи: …дозволити пунктам обміну валют змінювати оголошені ними курси обміну протягом дня (до кінця червня 2011 року)", - зафіксовано у документі.

Видання також нагадує, що один із перших кроків у цьому напрямі, що викликав хвилю обговорень на ринку, НБУ зробив ще у кінці минулого року. Тоді регулятор випустив схожу постанову, однак, як виявилося, це була "помилкова тривога".

Ринок валюти, банківських металів: добірка новин>>>
Банки і банківські послуги: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини