RU

ЖКГ отримає дешеві бюджетні кредити

18.06.2012, 10:43
ЖКГ отримає дешеві бюджетні кредити - Фото
Анатолій Близнюк
В цьому році держава починає амбітний експеримент з реформування систем життєзабезпечення. Про це повідомив голова Мінрегіону Анатолій Близнюк під час наради в Донецькій обласній державній адміністрації, присвяченій реалізації соціальної ініціативи президента "Доступне житло" та підготовки ЖКГ до зими.

Як повідомляє прес-служба міністерства, Близнюк зазначив, що розвиток і модернізація житлово-комунального господарства вимагають колосальних інвестицій. Будь-які бюджетні дотації всіх рівнів не дадуть можливості забезпечити інвестиційну потребу галузі та житлового фонду. Тому в поточному році Мінрегіон вперше запропонував просту і ефективну форму підтримки комунальної інфраструктури - дешеві бюджетні кредити.

"Ця ініціатива була включена в національний план дій на 2012 рік як складова економічних реформ. Зворотне бюджетне фінансування дозволить направляти кошти на найбільш ефективні енергозберігаючі технології. Поетапно ліквідується стара утриманська схема - "Дайте гроші - ми витратимо!". Виникає ключова для галузі необхідність фінансової ефективності проектів, - сказав Близнюк. - Ми вивчили міжнародний досвід країн з перехідною економікою і визначили, що саме такі види фінансування стали основою для проведення житлово-комунальної реформи. Є державні інфраструктурні проекти, які ніколи не окупляться, наприклад магістральні водопровідні мережі. Але висока ціна на газ вже перетворила більшість проектів у галузі теплопостачання на такі, що окупаються й ефективні ".

Як повідомив голова Мінрегіону, в 2012 році за цією бюджетною програмою передбачено 40 мільйонів гривень. Міністерство планує показати всім органам місцевого самоврядування ефективний приклад. У Мінрегіон вже надходять численні звернення міських голів міст з реалізації проектів модернізації. Перш за все це встановлення ІТП та інші системні проекти в сфері теплопостачання, коли вирішуються проблеми всього міста, а не одного будинку.

"Якщо досвід цього року буде успішним, ми будемо пропонувати в наступному році збільшити обсяги фінансування цієї програми. А в подальшому фондовий принцип дозволить збільшувати обсяги нових кредитів за рахунок повернення старих. Системи бюджетного кредитування використовували багато країн в умовах перехідної економіки. Саме такий підхід забезпечував інвестиційну потребу галузі до тих пір, поки сфера систем життєзабезпечення не починала цікавити банки і в ній не починали діяти повноцінні ринкові механізми", - зазначив Близнюк.

Пільговий кредит відповідно до затвердженого урядом порядком буде надаватися юридичним особам, у тому числі об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків терміном до 10 років з можливістю дострокового погашення зобов'язань. Розмір плати позичальника за користування пільговим кредитом складе 3% річних. Кредитні канікули - 1 рік.

Досьє на Анатолія Близнюка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини