RU

Жеваго згортає інвестиції в меткомбінат "Kremikovtzi"

21.10.2008, 10:45

Компанія "Ворскла Сталь Болгарія", що входить до групи "Фінанси і Кредит", яка підконтрольна українському бізнесмену Костянтину Жеваго, повідомляє про припинення толлінгової угоди та інвестиційної активності на меткомбінаті "Kremikovtzi" через неузгодженість дій всіх зацікавлених сторін: держави, кредиторів, профспілок і керівників, а також у зв'язку з погіршенням ринкової кон'юнктури і стагнації ринку. Про це заявив виконавчий директор компанії Віктор Деменюк.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі "Ворскла Сталь", в умовах прогресивної світової кризи, зниження цін на метал і готову продукцію меткомбінату з об'єктивних причин, "єдиним шляхом порятунку комбінату "Kremikovtzi" є організована і злагоджена робота всіх учасників процесу – кредиторів, профспілок, держави, управлінців".

"У разі неузгоджених дій шансів врятувати комбінат практично немає. "Ворскла Сталь Болгарія" виступає за збереження меткомбінату "Kremikovtzi" як цілісного виробничого комплексу, і всіма своїми діями перешкоджає його зупинці", - зазначено в заяві.

За даними в. о. директора "Ворскла Сталь", рамки існуючої толлінгової угоди "не дозволили компанії повністю оздоровити підприємство". "Проте компанії вдалося за короткий час досягнути значних результатів. За 3 місяці своєї роботи за толлінговою угодою компанія інвестувала в меткомбінат понад $118 млн. обігових коштів, у тому числі погасила борги з заробітної плати, відновила контракти з природними монополіями", - йдеться у повідомленні.

Крім того, компанія "почала комплекс екологічних заходів на меткомбінаті загальною запланованою вартістю близько 15 млн. євро, і добилася продовження термінів після отримання комплексного екологічного дозволу на роботу "Kremikovtzi". "За липень-серпень компанія відновила виробничі потужності, що дозволило за серпень-вересень зробити понад 72 000 тонн сталі, і вийти на стабільний рівень виробництва не менше за 70 000 тонн сталі в місяць у кінці вересня", - зазначають "Ворскла Сталь".

"Однак жоден інвестор не зможе працювати в умовах небажання досягнути взаєморозуміння з боку деяких, але не всіх профспілкових лідерів, невідшкодування ПДВ державою, крадіжки продукції, постійного саботажу рішень з реанімації "Kremikovtzi"..,. а також відсутності повноважень у компанії "Ворскла Сталь Болгарія" для подолання зазначених вище проблем", - йдеться у повідомленні.

"У цих умовах компанія більше не може продовжувати співпрацювати з меткомбінатом, і вимушена згорнути свої інвестиційні програми до моменту узгодження дій усіх зацікавлених сторін", - наголошують у "Ворскла Сталь".

Нагадаємо, що згідно з раніше обнародуваною програмою оздоровлення, компанія "Ворскла Сталь Болгарія" збиралася забезпечити постачання сировини на комбінат з України і внести $90 млн. обігових коштів.

Раніше була поширена інформація, що К. Жеваго купив великого виробника сталі в Болгарії - компанію "Kremikovtzi". К. Жеваго купив 71% акцій болгарської компанії, які раніше належали холдингу "Global Steel Holdings". Власником холдингу є індійський підприємець Прамод Міттал, що є братом Лакшмі Міттала - власника компанії "ArcelorMittal".

34-річний К. Жеваго є співвласником компанії "Ferrexpo AG". За даними ЗМІ, бізнесмену належать 73% акцій підприємства. У свою чергу, "Ferrexpo AG" належить 86% Полтавського гірничо-збагачувального комбінату (Полтавський ГЗК).

Завод "Kremikovtzi" побудовано в 1960 році. Його річна потужність становить 1,5 млн. тонн. Продукція експортується в країни ЄС, Туреччину і країни колишньої Югославії. 25% підприємства належать державі. Останнім часом завод зазнає фінансових труднощів.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини