RU

Земля коштуватиме 300 євро за гектар, - голова Держземагентства

02.03.2012, 09:16
Земля коштуватиме 300 євро за гектар, - голова Держземагентства - Фото
Фото: ЕРА
Ціна землі після відкриття ринку землі сільгосппризначення в Україні складе близько 300 євро за гектар. Про це в інтерв'ю Weekly.ua сказав голова Держземагентства Сергій Тимченко.

Однак, за його словами, є кілька факторів, які будуть формувати цю ціну. "Перший фактор - розмір ділянки. Чим більше масив, тим його зручніше й вигідніше обробляти. Але розпаювання призвело до того, що землею володіють тисячі власників, у кожного з яких по 3-4 гектари. Другий фактор - наявність розвиненої інфраструктури: під'їзних шляхів, зерносховищ і т.д. Як відомо, з цим поки що проблеми. І третій фактор - безпосередньо якість землі, яка сьогодні в багатьох випадках використовується просто безконтрольно. Ось чому ціна на землю в Україні поки значно нижче, ніж у європейських країнах ", - зазначив Тимченко.

"За нашими оцінками, це близько 300 євро за гектар. Для порівняння: у Польщі та Угорщині - від 3 тис. євро, у Франції та Великобританії - від 10 до 30 тис. євро", - підкреслив голова Держземагентства.

Він зазначив, що державна політика спрямована на вирішення всіх перелічених проблем. "Тому, як тільки ринок землі запрацює, ціна на землю та її оренду почне різко рости - на мою думку, навіть на 100% річних", - зазначив Тимченко.
Нагадаємо, до 1 січня 2013 року в Україні діє мораторій на продаж земель сільгосппризначення.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини