Зеленський запропонував зменшити ліміт землі "в одні руки"

18.12.2019, 13:18
Зеленський запропонував зменшити ліміт землі
Володимир Зеленський (фото - прес-служба президента)

Голова держави запропонував зменшити концентрацію сільгоспземлі в одних руках у рамках ринку землі

Президент Володимир Зеленський запропонував встановити можливість володіти землею площею не більше 10 000 га. Про це голова держави заявив під час спілкування з фермерами в с. Красна Слобідка в Київській області, повідомляє прес-служба президента.

"Було питання про концентрацію. Депутати спочатку внесли норму про понад 200 000 га. Згоден, це дуже багато. До комітету прийшла цифра 20 000. Давайте від одного до 10 000 га - і розглядати на комітеті. Запропонуємо цифру, зменшимо концентрацію", - сказав Зеленський.

За його словами, після прийняття закону про земельну реформу буде певний підготовчий етап до повноцінного запуску ринку. Президент додав, що мораторій можна буде зняти тільки після прийняття і підписання закону. "А потім потрібно ще працювати з реєстрами, щоб все було чисто. І ринок може запрацювати тільки через рік, восени. Тому що повинна бути довга підготовка до продажу землі", - заявив Зеленський.

Він підкреслив, що держава після запровадження ринку землі буде захищати фермерів від рейдерства. "Нехай люди не бояться, що будуть забирати землі, будемо захищати людей. Питання з продажем іноземцям вирішили - правки внесли", - додав він. Зеленський також уточнив, що питання продажу землі іноземцям буде винесено на всеукраїнський референдум вже після відкриття ринку.

Читайте також: Ринок землі. Як українці поставилися до прийняття закону - опитування

  • Законопроект про ринок землі був прийнятий парламентом в першому читанні 13 листопада. Ухвалення в цілому планують до кінця року. Згідно з документом, в одних руках не може перебувати більше 35% сільгоспземель об'єднаної громади, 15% сільгоспземель області і 0,5% сільськогосподарських земель України.
  • За словами голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, ліміт на концентрацію сільськогосподарської землі в одних руках може скласти близько 50 000 гектарів, що в чотири рази нижче, ніж у прийнятому в першому читанні законопроекті про ринок землі.

Читайте російською: Зеленский предложил уменьшить лимит земли "в одни руки"

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих