Зеленський вніс до Ради законопроект щодо спиртової галузі

23.10.2019, 10:20
Зеленський вніс до Ради законопроект щодо спиртової галузі - Фото
Володимир Зеленський (Фото: прес-служба президента)

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект про ліквідацію державної монополії на виробництво спирту з 1 січня 2020 року. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

"Протягом останніх 10 років виробництво легального харчового спирту в Україні скоротилося в чотири рази. У той же час частка тіньового обороту харчового спирту зросла з 10% в 2007 році до 55% від загального споживання харчового спирту в країні в 2019 році. Тому цей проект закону покликаний скасувати державну монополію на виробництво спирту та сприяти детінізації ринку спирту і лікеро-горілчаної продукції", - йдеться в повідомленні.

Відповідно до законопроекту, суб'єкти господарювання будь-якої форми власності зможуть виробляти спирт за умови отримання відповідної ліцензії.

Також ліцензія буде потрібна для оптової торгівлі харчовим спиртом.

Оптову торгівлю етиловим спиртом для медичних і ветеринарних цілей зможуть здійснювати установи охорони здоров'я та суб'єкти господарювання зооветеринарного постачання незалежно від форми власності за наявності ліцензії.

Також проект закону вводить повну лібералізацію експорту спирту з України.

Крім того, з метою захисту вітчизняного товаровиробника законопроектом передбачено, що імпорт спирту до 1 січня 2022 зможуть здійснювати тільки уповноважені Кабінетом міністрів державні підприємства, відзначає прес-служба президента.

Читайте російською: Зеленский внес в Раду законопроект по спиртовой отрасли

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников