Зеленський сподівається на зростання товарообігу з Ізраїлем

Зеленський сподівається на зростання товарообігу з Ізраїлем - Фото
Володимир Зеленський і Реувен Рівлін. Фото - прес-служба Офісу президента України
24.01.2020, 13:07

Президент України обговорив з президентом Ізраїлю двосторонні торговельні відносини між країнами

Товарообіг між Україною і Ізраїлем в короткій перспективі може досягти $2 млрд. Про це сказав президент України Володимир Зеленський на зустрічі з президентом цієї країни Реувеном Рівліном.

Зеленський зазначив, що Ізраїль - один з ключових торговельних партнерів України в регіоні Близького Сходу.

За словами президента України, подальшому зростанню взаємного товарообігу сприятиме підписана в січні 2019 року Угоди про вільну торгівлю між країнами.

"Імплементація його положень може допомогти збільшити товарообіг в короткій перспективі до 2 мільярдів доларів", - сказав Зеленський.

Читайте також: Що Україні дасть зона вільної торгівлі з Ізраїлем

  • 11 липня 2019 року Верховна Рада ратифікувала угоду про створення зони вільної торгівлі з Ізраїлем. 21 січня 2019 року Україна та Ізраїль підписали угоду про ЗВТ. Переговори між урядами почалися ще в 2013 році, проте найбільш інтенсивна робота проводилася в 2016-2018 роках. Українська делегація провела сім раундів переговорів, які завершилися в березні 2018 року.
  • Українські експортери в 2018 році продали товарів в Ізраїль на $580 млн. З майже $1 млрд обороту в 2019 році, $ 772 млн - це експорт з України, $167 млн ​​- експорт Ізраїлю.
  • Згідно з Експортною стратегією України, Ізраїль входить в ТОП-20 перспективних ринків для експорту української продукції. Найбільш перспективними для співпраці вважаються сфери агровиробництва, туризму, переробки вуглеводнів, зв'язку, медицини, енергоефективності та екології.

Популярне