RU

Зеленський сподівається на зростання товарообігу з Ізраїлем

24.01.2020, 13:07
Зеленський сподівається на зростання товарообігу з Ізраїлем - Фото
Володимир Зеленський і Реувен Рівлін. Фото - прес-служба Офісу президента України

Товарообіг між Україною і Ізраїлем в короткій перспективі може досягти $2 млрд. Про це сказав президент України Володимир Зеленський на зустрічі з президентом цієї країни Реувеном Рівліном.

Зеленський зазначив, що Ізраїль - один з ключових торговельних партнерів України в регіоні Близького Сходу.

За словами президента України, подальшому зростанню взаємного товарообігу сприятиме підписана в січні 2019 року Угоди про вільну торгівлю між країнами.

"Імплементація його положень може допомогти збільшити товарообіг в короткій перспективі до 2 мільярдів доларів", - сказав Зеленський.

Читайте також: Що Україні дасть зона вільної торгівлі з Ізраїлем

  • 11 липня 2019 року Верховна Рада ратифікувала угоду про створення зони вільної торгівлі з Ізраїлем. 21 січня 2019 року Україна та Ізраїль підписали угоду про ЗВТ. Переговори між урядами почалися ще в 2013 році, проте найбільш інтенсивна робота проводилася в 2016-2018 роках. Українська делегація провела сім раундів переговорів, які завершилися в березні 2018 року.
  • Українські експортери в 2018 році продали товарів в Ізраїль на $580 млн. З майже $1 млрд обороту в 2019 році, $ 772 млн - це експорт з України, $167 млн ​​- експорт Ізраїлю.
  • Згідно з Експортною стратегією України, Ізраїль входить в ТОП-20 перспективних ринків для експорту української продукції. Найбільш перспективними для співпраці вважаються сфери агровиробництва, туризму, переробки вуглеводнів, зв'язку, медицини, енергоефективності та екології.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини