Зеленський про Мотор Січ: держпідприємство хотіли "розпиляти"

11.10.2019, 12:11
Зеленський про Мотор Січ: держпідприємство хотіли
Володимир Зеленський (Фото: прес-служба президента

Перед тим як говорити про продаж компанії Мотор Січ, необхідно з'ясувати, хто вивів підприємство зі списку стратегічних об'єктів і хто в Україні хотів його "розпиляти". Про це заявив президент Володимир Зеленський на прес-марафоні, 10 жовтня.

За його словами РНБОУ ще, коли він не був президентом, вивів Мотор Січ зі списку стратегічних підприємств України.

"Тобто хтось вивів. Потім хтось почав купувати акції з-за кордону. Ці люди пов'язані. Потім купили частину акцій в Україні. Хто це дозволив, і як це було - може там все чисто, а може, і ні", - розповів президент.

Читайте також: На кону Мотор Січ. Як Україна, Китай і США борються за завод Богуслаєва

Зеленський зазначив, що зараз цю справу вивчає Антимонопольний комітет, генеральний директор Укроборонпрому Айварас Абромавічус і правоохоронні органи.

"Тут не пріоритет, яка з країн може бути партнером України в Мотор Січі. Наш пріоритет - щоб у нас залишилося підприємство. Вивчити, хто його хотів, я зараз не про китайців - вони платили гроші, хто хотів розпиляти це стратегічне підприємство України", - заявив глава держави.

Він підкреслив, що спочатку потрібно "вивчити це питання, і потім вирішувати з китайськими партнерами".

Президент вказав, що "паралельно є історія, що на території іншої країни будувався такий же схожий завод". "І ходили чутки, що наш персонал з документами (іншого нашого конструкторського бюро) і частину людей, можуть перевезти в іншу країну", - додав він.

  • 7 червня АМКУ отримав спільну заяву Укроборонпрому і китайських компаній Skyrizon і Xinwei на концентрацію більше 25% і 50% акцій Мотор Січі. У разі дозволу АМКУ на покупку китайськими інвесторами більш 50% Мотор Січі, вони обіцяють внести до держбюджету $100 млн на розвиток авіабудівної галузі України.
  • Мотор Січ - один з головних авіаційних підприємств пострадянського простору. Підприємство виробляє авіадвигуни та газотурбінні установки, поставляючи свою продукцію в більш ніж 100 країн.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииСмерть доктора Басика. История медика, который покончил с собой после коронавируса