RU

Зеленський підписав закони про підтримку бізнесу на карантині

08.12.2020, 08:54
Зеленський підписав закони про підтримку бізнесу на карантині - Фото
Володимир Зеленський (Фото: пресслужба президента)

Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкти про підтримку бізнесу під час дії карантину в Україні. Про це повідомляє Офіс президента України.

Зокрема, документи передбачають фінансову допомогу постраждалому від обмежень бізнесу.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Закон №1071-ІХ передбачає надання одноразової матеріальної допомоги розміром 8000 грн найманим працівникам, які втратили частину заробітної плати внаслідок запровадження карантину, і фізичним особам – підприємцям (ФОП), які втратили частину доходу внаслідок карантину.

ФОП не зможуть отримати допомогу, якщо вони зареєстровані менш ніж за три місяці до набуття чинності цього закону, якщо в 2020 році сплатили ЄСВ за себе менш ніж за три місяці, а також якщо вид їхньої діяльності не підпадає під карантин.

Крім того, документ передбачає надання одноразової матеріальної допомоги компаніям для виплат найманим працівникам, щоб не скорочувати їх під час дії карантину. Ця норма стосується підприємств, які (на час набуття чинності закону) вимушено скоротили або можуть скоротити тривалість робочого часу співробітників через простій у зв'язку з введенням карантину.

Розмір допомоги розраховується пропорційно скороченню робочого часу співробітника, але не може перевищувати 8000 грн.

Також закон передбачає одноразову компенсацію суб'єктам господарювання з метою відшкодування витрат, понесених на сплату єдиного внеску (ЄСВ) на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Розмір одноразової компенсації складе середньомісячну суму ЄСВ за розрахунками останніх 10 місяців.

Компенсації отримають ті компанії, які реально постраждають від введення карантину. Однак компенсація не надаватиметься, якщо за ЄСВ є заборгованість.

Крім того, документ передбачає продовження дії ліцензій компаніям на продаж алкоголю в період карантину, а також протягом трьох місяців після його закінчення. Документи дозвільного характеру подовжують дію на період карантину та протягом трьох місяців після його закінчення. Продовжується і термін дії договорів оренди державного та комунального майна, які закінчуються в період карантину, і протягом одного місяця з дня його закінчення. Не нараховується і не сплачується плата за оренду державного або комунального майна.

Також Зеленський підписав закон №1072-ІХ, який передбачає ряд податкових стимулів для громадян, малого та середнього бізнесу на період можливого оголошення карантину.

Зокрема, списується податковий борг платників податків у разі, якщо сукупний розмір боргу платника за всіма податками і зборами не перевищує 3060 грн.

Платники єдиного податку першої групи звільняються від сплати цього податку за грудень 2020 року та січень – травень 2021 року.

Також до 29 грудня 2021 року відстрочено погашення податкового боргу платників податків – фізичних осіб, зокрема самозайнятих осіб, який загалом не перевищує 6800 грн.

Ці податкові стимули допоможуть бізнесу не накопичити податкові борги, якщо доведеться призупинити діяльність. У комплексі з іншими законопроєктами це дозволить підприємцям підготуватися до можливого локдауну і пройти його без серйозних втрат.

Крім того, Президент підписав Закон "Про внесення змін до статті 28 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" №1073-ІХ.

Документ розширює перелік напрямів, за якими можуть використовуватися кошти Фонду із боротьби з наслідками епідемії коронавірусу. Зокрема, цими засобами може фінансуватися: одноразова матеріальна допомога громадянам у разі посилення карантину; матеріальна допомога бізнесу для збереження робочих місць; одноразова компенсація бізнесу для сплати ЄСВ за найманих працівників.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини