Зеленський підписав закони про касові апарати і РРО

Зеленський підписав закони про касові апарати і РРО - Фото
Фото: depositphotos.com
17.10.2019, 17:48

Президент підписав закони про застосування касових апаратів і програмних РРО для малого бізнесу

Президент підписав закони України, які розширюють обов'язкове використання касових апаратів і програмних реєстраторів розрахункових операцій (РРО) для малого бізнесу.

Як повідомляє прес-служба президента, закони спрямовані на захист легального бізнесу від недобросовісної конкуренції, виведення з тіньового обороту частки готівкових розрахунків, "сірого" товару, поліпшення ефективності податкового адміністрування та державного контролю за розрахунковими операціями.

Відзначається, що поетапне розширення фіскалізації розрахункових операцій та впровадження інноваційних технологій у вигляді програмних РРО як альтернативи класичним РРО сприятимуть підвищенню загального рівня податкової культури та захисту споживачів.

У законі передбачено, що функцію програмного РРО зможе виконувати будь-який пристрій (комп'ютер, планшет, смартфон), на який встановлено програмне забезпечення. При цьому Державна податкова служба України повинна забезпечити підприємців програмами безкоштовно, а реєстрація програмного РРО буде здійснюватися через електронний кабінет.

Щоб стимулювати споживачів отримувати чеки, закони пропонують ввести з 1 жовтня 2020 року механізм "кешбек". Він передбачає можливість компенсації покупцеві 100% вартості придбаних товарів (робіт, послуг) за рахунок частини штрафних санкцій за порушення вимог щодо РРО, що застосовуються за його скаргою.

Крім того, з 1 січня 2021 року підвищується з 1,5 млн грн до 2,5 млн грн максимальний поріг річного доходу фізособи-підприємця на спрощеній системі оподаткування, який може відноситися до II групи платників єдиного податку.

  • 20 вересня Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроекти №1053-1 і №1073 про застосування РРО в торгівлі, громадському харчуванні та сфері послуг для детінізації розрахунків.
  • Глава ДПС Сергій Верланов розповів, що кешбек не можна буде використовувати проти конкурентів і можна буде застосувати до покупок дорожче 850 грн.
  • Крім того, у ДПС запевнили, що штрафів у 250% не буде і роз'яснили нововведення по РРО.

Читайте також: Касовий апарат у смартфоні. Що таке РРО як софт? картки

Популярне