RU

Зеленський підписав закон про зміни в держперевірках бізнесу

24.12.2019, 09:57
Зеленський підписав закон про зміни в держперевірках бізнесу - Фото
Володимир Зеленський (Фото: прес-служба президента)

Президент Володимир Зеленський підписав закон №367-ІХ, який повинен зменшити тиск на бізнес з боку органів ринкового нагляду.

Закон спрямований на зменшення корупційних ризиків у діяльності інспекторів, а також на захист споживачів, зазначає прес-служба Офісу президента.

Документ усуває дублювання контролю за окремими видами продукції і уніфікує різновиди перевірок нехарчової продукції, що має виключити зловживання.

Також він встановлює чіткі вимоги до інспекторів і бізнесу щодо переліку і термінів надання документів при проведенні перевірки.

Відповідно до закону, перевірку можна проводити тільки в разі, якщо є документально підтверджені підстави вважати, що продукція є небезпечною або не відповідає встановленим вимогам.

При проведенні перевірок певної продукції буде заборонено перевіряти іншу продукцію.

Закон також передбачає відповідальність компаній у вигляді штрафів за порушення законодавства в сфері ринкового нагляду. Інспектори повинні будуть відправити повідомлення про штраф протягом 16 днів після перевірки, щоб уникнути випадків відправки "заднім" числом.

З-під дії ринкового нагляду виводяться всі види ядерної продукції і об'єкти будівництва, а також дорогоцінні метали, камені і вироби з них.

Закон вступає в силу через три місяці з дня його опублікування.

Читайте російською: Зеленский подписал закон об изменениях в госпроверках бизнеса

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини