RU

Зеленський підписав закон про захист боржників від недобросовісних колекторів

12.04.2021, 15:30
Зеленський підписав закон про захист боржників від недобросовісних колекторів - Фото
Володимир Зеленський (Фото: пресслужба президента)

Президент Володимир Зеленський підписав Закон про врегулювання колекторської діяльності (№1349-IX). Документ покликаний захистити боржників від дій недобросовісних колекторів, повідомляє пресслужба Офісу президента.

Підписаний документ вводить чіткі правила поведінки як для кредиторів, так і для колекторів у разі врегулювання проблемної заборгованості.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес-новини

Закон встановлює вимоги до кредитодавця і колекторських компаній, зокрема: дотримуватися етичної поведінки з боржником; інформувати його в разі залучення колекторської компанії або поступки права вимоги новому кредитору; укладати договори тільки з компаніями, що включені до реєстру колекторських компаній, який веде НБУ; контролювати дії залучених колекторських компаній. За недотримання цих вимог передбачено штрафи.

Не встигаєш за змінами законодавства? Автоматичні оповіщення є в системі LIGA360. Не пропусти важливих нововведень.

Документ також встановлює вимоги до взаємодії зі споживачем (або його представником) під час врегулювання простроченої заборгованості.

НБУ отримує повноваження контролювати дотримання банками, іншими фінансовими установами та колекторськими компаніями законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг.

Читайте також: Погрози і шантаж колекторів. Як захистити свої права

  • 19 березня Верховна Рада хвалила в другому читанні законопроєкт №4241 про захист боржників при врегулюванні простроченої заборгованості.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини