Зеленський підписав закон про відокремлення оператора ГТС

18.11.2019, 13:27
Зеленський підписав закон про відокремлення оператора ГТС - Фото
Володимир Зеленський (Фото: прес-служба президента)

Президент Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу" №264-IX.

Як відзначають в прес-службі президента, закон забезпечує необхідні умови для виконання зобов'язань України щодо відокремлення діяльності з транспортування газу і зберігання газу відповідно до європейського законодавства.

Закон передбачає створення оператора ГТС, який буде незалежним від НАК Нафтогаз України. У той же час, оператор ГТС і оператор підземних сховищ природного газу залишаються у власності держави.

Документ забезпечує відокремлення та незалежність оператора ГТС за моделлю ISO (Independent System Operator) відповідно до Закону України "Про ринок природного газу", а також відокремлення і незалежність оператора системи передачі електроенергії відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії" та Третього енергетичного пакету ЄС.

"Реалізація закону створить необхідні умови для забезпечення виконання зобов'язань України щодо відокремлення діяльності з транспортування газу і забезпечення діяльності оператора ГТС, взятих за Протоколом про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного співтовариства, і з урахуванням відповідних положень Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом", - йдеться в повідомленні.

  • 31 жовтня Верховна Рада прийняла законопроект про відокремлення оператора ГТС №2239-1. 15 листопада депутати усунули розбіжності закону про анбандлінг Нафтогазу з нормами ЄС та розблокували підписання закону.
  • 4 жовтня державна компанія Оператор ГТС (ОГТСУ) подала заявку на сертифікацію в Національну комісію, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) і Секретаріат Енергетичного співтовариства.
  • Процес формування незалежного Оператора ГТС Україна зобов'язана завершити до кінця року, щоб мати можливість підписати новий транзитний контракт із російським Газпромом за європейськими правилами.
  • В ході тристоронніх газових переговорів між Україною, Євросоюзом і РФ Росія вперше нібито погодилася підписати новий контракт на транзит газу через Україну з 2020 року, згідно з нормами ЄС. При цьому у Росії залишається ряд умов. Серед них - так зване "обнулення" судових претензій між Нафтогазом і Газпромом. На даний момент домовленостей щодо транзиту немає. Наступний раунд переговорів запланований на кінець листопада.

Читайте також: "Зрозуміти і пробачити" $22 млрд? Коболєв відповів Газпрому

Модель Independent System Operator (ISO) передбачає, що Оператор ГТС України виведуть зі структури Нафтогазу і передадуть у власність держкомпанії Магістральні газопроводи України (МГУ), яка підпорядкована Міністерству фінансів. Решта газотранспортних активів України залишиться у Нафтогазу.

Читайте російською: Зеленский подписал закон об отделении оператора ГТС

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников