Зеленський підписав закон про видобуток бурштину

28.12.2019, 17:42
Зеленський підписав закон про видобуток бурштину - Фото
Володимир Зеленський (фото - president.gov.ua)

Президент  Володимир Зеленський  підписав Закон № 2240 про врегулювання питання видобутку бурштину. Про це повідомляє прес-служба Мінекоенерго.

Відзначається, що законом регулюються земельні питання доступу до покладів бурштину.

Крім того, документом забезпечується введення суворої відповідальності за недотримання вимог рекультивації землі і обов'язок компенсації понесених втрат; вводиться єдиний дозвіл на розвідку з правом видобутку на 5 років на ділянки до 10 га з визначенням початкової вартості продажу на аукціоні; забирається ряд дублюючих і архаїчних погоджень (зокрема, гірничий відвід і дозвіл на зняття родючого шару).

Також відповідно до закону, встановлюється кримінальна відповідальність за незаконний видобуток, збут, придбання, зберігання, передачу, пересилання, перевезення, переробку корисних копалин, законність походження яких не підтверджується відповідними документами, і за ухилення від рекультивації земель.

В уряді очікують, що закон буде сприяти легалізації видобутку бурштину.

  • 19 грудня Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №2240, що пропонує врегулювати питання видобутку бурштину.
  • 30 вересня Кабінет міністрів схвалив законопроект про видобуток бурштину. Він забороняє продавати дозволи на користування надрами через відкриті електронні аукціони і скасовує процедуру додаткового узгодження дозволів на користування надрами з боку відповідних обласних рад. Таким чином, Кабмін виконав доручення президента.
  • Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель заявляв, що проблеми легалізації видобутку бурштину планують вирішити, знизивши ренту на видобуток бурштину з 25% до 15%. Таким чином міністерство хоче надати економічні стимули тим людям, які "готові легалізуватися й нормально виконувати завдання з видобутку бурштину".

Читайте також: Мільярдні схеми. Як Слуга народу збирається легалізувати видобуток бурштину в Україні

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Большой взрыв" ПриватБанка. Полный гайд по вселенной судов вокруг национализации