Зеленський підписав закон про пільги для бізнесу до кінця карантину

27.05.2020, 17:12
Зеленський підписав закон про пільги  для бізнесу до кінця карантину - Фото
Володимир Зеленський (Фото: прес-служба президента)

27 травня президент Володимир Зеленський підписав закон про пільги і послаблення для бізнесу до кінця карантину, який Верховна Рада прийняла 13 травня. Про це повідомляє Офіс президента.

Відзначається, що документ передбачає можливість отримання часткової допомоги по безробіттю для фізичних осіб - підприємців (ФОП) в разі втрати ними частини доходу через карантин. При цьому така допомога з 2 квітня на час карантину не обкладається податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) і військовим збором.

Крім того, самозайняті особи звільняються від сплати єдиного соцвнеску (ЄСВ) за себе за травень - цей період зараховується їм у страховий пенсійний стаж.

Відповідно до закону органи місцевого самоврядування зможуть зменшувати ставки плати за землю, податку на нерухомість, відмінну від земельної ділянки, щодо об'єктів нежитлової нерухомості, котрі перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.

Закон дозволить медпрацівникам, які борються з поширенням коронавірусу та лікують пацієнтів з COVID-19, отримати за травень і червень грошову компенсацію ПДФО, утриманого з їх доплат у розмірі до 300% до зарплати.

Крім того, документ дозволяє продовжити мораторій на проведення податковими органами документальних та фактичних перевірок, звільнення громадян від відповідальності за прострочення кредитів, ненарахування платникам податків і платникам ЄСВ пені, штрафів за порушення податкового законодавства.

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского