RU

Зеленський підписав закон про фінансові ринки

13.08.2020, 09:38
Зеленський підписав закон про фінансові ринки - Фото
Володимир Зеленський (Фото: прес-служба президента)

Президент Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій і впровадження нових фінансових інструментів", який Верховна Рада ухвалила 19 червня 2020. Про це повідомляється на сайті президента України.

"Цей документ усуває ряд проблем, які заважали повноцінному функціонуванню та подальшому розвитку ринків капіталу в Україні. Адже розвиток ринків капіталу, які повноцінно функціонують, вкрай важливий для зростання української економіки", - говориться в повідомленні.

Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом передбачене узгодження українського законодавства з нормами ЄС у сфері фінансових послуг, корпоративного управління і діяльності компаній.

"Таким чином, комплексно регулюються питання функціонування ринків деривативних (похідних) фінансових інструментів, ринків капіталу і організованих товарних ринків, а також розвитку їхньої інфраструктури", - повідомляє прес-служба.

Документ розширює перелік фінансових інструментів шляхом віднесення інструментів грошового ринку до фінансових інструментів, а також впровадження нових видів цінних паперів - депозитних сертифікатів банку, зелених облігацій, опціонних сертифікатів, депозитарних розписок тощо.

У законі також забезпечується захист прав власників облігацій, зокрема шляхом передбачення інституту зборів власників облігацій і колективного представника власників корпоративних облігацій, відповідно до найкращих світових практик.

Закон передбачає врегулювання відносин, що виникають під час розміщення та обіг цінних паперів, укладання та виконання деривативних контрактів і угод із ними. Зокрема, забезпечується захист прав власників облігацій, зокрема шляхом передбачення інституту зборів власників облігацій і колективного представника власників корпоративних облігацій, відповідно до найкращих світових практик.

Крім того, закон містить перелік і опис видів професійної діяльності на ринках капіталу і організованих товарних ринках, опис вимог, що встановлюються до професійних учасників і до їхньої діяльності, зокрема зобов'язань перед клієнтами.

  • У січні 2020 року фінансові регулятори України затвердили Стратегію розвитку фінансового сектора України до 2025 року. Детальніше тут.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини