RU

Зеленський підписав "дорожні" закони. Що зміниться

03.12.2019, 10:57
Зеленський підписав
Володимир Зеленський (фото - president.gov.ua)

Президент Володимир Зеленський підписав закон №282-ІХ про впровадження середньострокового планування розвитку і утримання автомобільних доріг загального користування, прийнятий Верховною Радою в цілому 12 листопада. Про це повідомляє прес-служба голови держави.

Відзначається, що документ скасовує узгодження з комітетом парламенту з питань бюджету переліків об'єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автодоріг. Замість цього, Кабмін затверджує Державну цільову економічну програму розвитку автодоріг загального користування державного значення на відповідний період з переліком доріг, де заплановані роботи з будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту, із зазначенням обсягів і джерел фінансування таких доріг в розрізі балансоутримувачів. Перелік об'єктів будівництва затверджується урядом щорічно.

Крім того, згідно з документом, держбюджет повинен надати субвенцію місцевим бюджетам на фінансування проектно-вишукувальних, науково-дослідних робіт, функціонування інформаційно-аналітичних систем, паспортизації технічного нагляду, обстеження стану доріг, зокрема залучення інженера-консультанта.

Читайте також: Корупція при будівництві доріг - 10-15%. Перше інтерв'ю нового голови Укравтодору

Зеленський також підписав Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження середньострокового планування розвитку і утримання автомобільних доріг" №283-ІХ, прийнятий парламентом 12 листопада. Документ вводить до Бюджетного кодексу поняття середньострокового зобов'язання за типовими договорами на будівництво, реконструкцію, ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг.

Відповідно до закону, розпорядники бюджетних коштів мають право приймати бюджетні зобов'язання понад фактичні надходження спеціального фонду в межах граничних показників витрат і прогнозних показників, визначених в Бюджетній декларації на середньостроковий період.

Як наголошується в повідомленні, ці закони впроваджують нові підходи до середньострокового планування будівництва, реконструкції, ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного і місцевого значення, а також розширюють можливості регіонів щодо використання коштів територіальних дорожніх фондів і субвенції з держбюджету.

Читайте російською: Зеленский подписал "дорожные" законы. Что изменится

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини