RU

Зеленський не підтримав нові умови зниження "зеленого" тарифу

25.05.2020, 13:37
Зеленський не підтримав нові умови зниження
Володимир Зеленський (Фото: прес-служба президента)
доповнено

Президент Володимир Зеленський не затвердив проект меморандуму з інвесторами про скорочення "зеленого" тарифу. Документ розробило Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища і представило президенту 22 травня. Про це повідомив LIGA.net співрозмовник з боку "зеленого" бізнесу. Цю ж інформацію повідомило виданню БізнесЦензор джерело в міністерстві.

За словами співрозмовника LIGA.net з десятки найбільших інвесторів у "зелену" генерацію, президент вважає нові умови "занадто м'якими".

Згідно з презентацією меморандуму, яка є в розпорядженні LIGA.net, Мінекоенерго пропонувало знизити "зелений" тариф для СЕС, введених в експлуатацію до 2020 року, на 15%. Для СЕС, які запустили після 2020-го - на 2,5%. Сумарно "зелений" тариф скоротився б порівняно з 2019 роком на 27,5%.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Тариф для вітроелектростанцій, згідно з документом, пропонувалося обрізати на 7,5% (введених в експлуатацію до 2020 року) і 2,5% (введених в експлуатацію після 2020-го) відповідно. Порівняно з 2019 роком "зелений" тариф скоротився б при такому варіанті на 12,5%.

Максимальний розмір "зеленого" тарифу пропонувалося знизити на 52% до 22 євроцентів за кВт-год. Ставка знижувалася б для всіх об'єктів відновлюваної енергетики без продовження термінів підтримки. Відповідно до закону "Про електроенергетику", "зелений" тариф в Україні діє до 2030 року.

Крім того, в Мінекоенерго запропонували обмежити термін дії договору Pre-PPA (попередніх договорів продажу "зеленої" енергії) і поетапно ввести відповідальність за небаланси – 50%, з 2021 року, 100% - з 2022 року.

Для СЕС договір Pre-PPA пропонувалося обмежити до 30 червня 2020 року, для ВЕС – до 31 грудня 2022 року.

Читайте також: Шмигаль: Україна не може оплачувати найвищий у Європі "зелений" тариф

Зі свого боку держава обіцяла своєчасно оплачувати "зелений" тариф з 1 липня 2020 року, погасити борг перед інвесторами до кінця 2021 року (9 млрд грн), не змінювати в подальшому умови підтримки ВДЕ і запустити так звані "зелені" аукціони.

Запропонований варіант меморандуму, за прогнозами міністерства, дозволив би державі економити 6,6 млрд грн на рік, або 2,2 млрд євро за весь період підтримки.

За даними міністерства, до травня 2020 року загальна потужність всіх "зелених" електростанцій зросла майже до 7 ГВт. Це на 71% більше, ніж у 2018 році. За 2020 рік об'єкти ВДЕ повинні виробити електроенергії на 52 млрд грн. Якщо не виправити ситуацію, щорічно борг держави перед "зеленими" виробниками буде зростати на 26 млрд грн, прогнозують в Мінекоенерго.

Доповнено о 12:53. Інформацію про те, що президент не підтримав умови меморандуму з "зеленими" інвесторами, підтвердив бізнесмен Карл Стурен, що розвиває в Україні вітроенергетику. До його портфеля компанії Вінкрафт-Україна входить 335 МВт потужностей, що робить його третім інвестором у цю сферу.

"На жаль, меморандум, який, я вважаю, був узгоджений між інвесторами та міністерством, був відхилений профільним комітетом Верховної Ради і не знайшов підтримки у президента. У такій ситуації ми чекаємо пропозицію Міністерства про подальші кроки в реалізації досягнутих домовленостей", - розповів він в інтерв'ю LIGA.net.

Читайте також: Маленький Ахметов, щедрий Хорошковський, вето Зеленського. Інтерв'ю "короля вітру" зі Швеції

Читайте російською: Зеленский не поддержал новые условия снижения "зеленого" тарифа

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини