Зеленський наклав вето на закон про електронні комунікації

29.10.2020, 18:09
Зеленський наклав вето на закон про електронні комунікації - Фото
Фото: пресслужба президента

Президент України Володимир Зеленський не підписав законопроєкт № 3014 про електронні комунікації, направивши його на доопрацювання,  повідомляється на сторінці законопроєкту на сайті Верховної Ради.

Документ визначає повноваження держави щодо управління та регулювання сфери електронних комунікацій, а саме права, обов'язки і принципи відповідальності фізичних та юридичних осіб, які надають або користуються електронними комунікаційними послугами.

Підписуйтесь на LIGA.Tech у Facebook:  головні новини про технології

Однак, головне юридичне управління Апарату ВРУ називало частина норм законопроєкту неконституційними. "Окремі положення проєкту суперечать Конституції України, не враховують юридичних позицій Конституційного суду України та практику Європейського суду з прав людини, не узгоджуються з положеннями чинного законодавства і не містять достатніх і завершених правових механізмів реалізації його положень", – йдеться у висновку юруправління.

Законопроєкт критикували і профільні організації. Так, в Інтернет асоціації України заявляли, що деякі новації законопроєкту реалізують давнє бажання регулятора (НКРЗІ) і великих гравців щодо витіснення великих конкурентів шляхом значного посилення регулювання в галузі та впровадження нових схем перерозподілу ринку.

Документ передбачає впровадження інтернету як універсальної послуги на всій території країни, а також відсутність "пакетності" в наданні послуг мобільного та інтернет-зв'язку для користувачів. Також він встановлює повноваження держави щодо управління та регулювання діяльності в сферах електронних комунікацій і радіочастотного спектру. Також, зокрема, він передбачає штраф за розсилку спаму.

  • У прийнятому за основу законопроєкті про інтернет виявили корупційні ризики.
  • За спам будуть штрафувати: в червні було прийнято за основу проєкт закону про інтернет.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram:  тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников