RU

Зеленський готує свій законопроект про Бюро фінрозслідувань - НВ

15.01.2020, 09:58
Зеленський готує свій законопроект про Бюро фінрозслідувань - НВ - Фото
Володимир Зеленський (Фото: прес-служба президента)

Фінансовий комітет Верховної Ради 13 січня рекомендував парламенту не приймати закон про Бюро фінансових розслідувань (БФР). Про це пише НВ Бізнес із посиланням на голову комітету Данила Гетманцева.

Гетманцев не назвав причину такого рішення. Але за даними джерела видання, воно пов'язане з тим, що президент Володимир Зеленський вирішив, що Бюро має бути підконтрольне Офісу президента, а не Міністерству фінансів, як прописано в законопроекті, прийнятому в першому читанні.

"Президент буде подавати свій законопроект про БФР, щоб цей орган був підконтрольний йому", - повідомило джерело.

Розгляд законопроекту про БФР у другому читанні був запланований на 14 січня.

  • Законопроект про Бюро фінрозслідувань передбачає створення незалежного органу виконавчої влади, діяльність якого координується Кабінетом міністрів через міністра фінансів. Завдання БФР - розслідування і запобігання фінансовим злочинам. Його створення має на увазі ліквідацію податкової міліції, але прямої такої норми в законопроекті немає.
  • Створення Бюро фінрозслідувань було однією з вимог Міжнародного валютного фонду для укладення нової програми кредитування.
  • У вересні 2019 року Кабмін тимчасово продовжив повноваження податкової міліції в ДФС. Також у вересні був створений департамент із фінрозслідувань у Генпрокуратурі.
  • Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у рамках підготовки до створення БФР ліквідував департамент захисту економіки Нацполіціі. За словами Авакова, кращі кадри з цього підрозділу перейдуть до майбутнього бюро.

Читайте російською: Зеленский готовит свой законопроект о Бюро финрасследований - НВ

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини