RU

"Зелений" тариф загнав Укренерго в багатомільярдні збитки

29.10.2020, 17:25
Фото: depositphotos.com

За підсумками січня-вересня поточного року негативний фінансовий результат НЕК "Укренерго" склав 28,6 млрд грн. Про це повідомляє пресслужба компанії, посилаючись на фінзвіт за підсумками трьох кварталів.

В Укренерго уточнили, що близько 86% цієї суми (24,7 млрд грн) – компенсація витрат на виконання спеціальних обов'язків (ПСО), зокрема, для населення і на покриття "зеленого" тарифу ДП "Гарантований покупець".

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

"Основна причина збитковості Укренерго – відсутність джерел для фінансування ПСО, тому в майбутньому необхідно чітко визначити додаткові джерела фінансування спеціальних обов'язків", – наголошується в повідомленні.

У той же час, підкреслюють в Укренерго, за підсумками січня-вересня 2020 року чистий дохід компанії в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року збільшився в 2,6 рази – до 40,9 млрд грн, а прибуток за результатами основної діяльності (без впливу ПСО , ефекту переоцінки активів і різниці у вартості послуг із балансування) склав би 1,7 млрд грн.

НЕК "Укренерго" – приватне акціонерне товариство, 100% акцій якого належать державі. Компанія підпорядковується Міністерству фінансів. Підприємство здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також обслуговує об'єднану енергосистему країни.
  • У січні-червні 2020 року отримало чистий збиток у сумі 18 млрд грн проти 1,7 млрд грн чистого прибутку за аналогічний період минулого року. У той же час чистий дохід зріс усемеро – до 25,3 млрд грн.
  • За оцінкою Гарантованого покупця, борг ДП на 2 жовтня за "зеленим" тарифом досяг 22,4 млрд грн. Ще 6,9 млрд грн держкомпанія заборгувала  Енергоатому  й Укргідроенерго. Головним джерелом дефіциту коштів Гарантований покупець називає держкомпанію Укренерго, яка повинна покривати за рахунок тарифу на передачу електроенергії його грошовий дефіцит. За прогнозами підприємства, до кінця 2020 року дефіцит коштів держкомпанії для компенсації "зеленого" тарифу складе 18,8 млрд грн.
  • 6 жовтня Мінфін опублікував прогноз, згідно з яким збитки Укренерго в період 2020-2023 років перевищать 26 млрд грн.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram:  тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини