RU

"Зелена" криза. Шмигаль ініціює розслідування проти Укренерго

13.05.2020, 11:26
Денис Шмигаль (Фото: прес-служба Кабміну)

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль ініціює створення робочої групи при Міністерстві енергетики та захисту навколишнього середовища із розслідування видачі держкомпанією Укренерго великої кількості дозволів на приєднання до енергомереж. Про це він повідомив на засіданні енергетичного комітету Верховної Ради увечері 12 травня, передає Інтерфакс-Україна.

За словами Шмигаля, видача таких дозволів - одна з причин кризи на енергоринку.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Готовий створити при міністерстві робочу групу, яка розбереться, як видавалася необмежена кількість дозволів на приєднання до енергосистеми, що призвело до таких перекосів, коли ми змушені входити до складних переговорів (з інвесторами у відновлювану енергетику – ред.) і коли супердорога "зелена" енергетика витісняє дешеву атомну", – сказав прем'єр.

Він зазначив, що підтримує розвиток відновлюваної енергетики, але її ціна повинна знижуватися.

"Зелена" енергетика – це дуже добре, і ми до неї прийдемо, але вона повинна бути дешевою", – вважає глава Кабміну.

Шмигаль не виключив, що після переговорів з інвесторами щодо "зеленої" енергетики будуть прийняті зміни до законодавства, що дозволяють генерації з відновлюваних джерел продавати свою електроенергію за прямими договорами.

Також він повідомив, що Укренерго отримає доручення підготувати детальний звіт про стан справ щодо інтеграції в ENTSO-E (європейська мережа системних операторів передачі електроенергії - ред.).

"Нехай підготують звіт, де ми зараз знаходимося за тими процедурами та виконанням завдань щодо приєднання до ENTSO-E. Заодно перевіримо і керованість компанії", – сказав Шмигаль.

Читайте також: Королі "зеленого" тарифу. Топ-10 найбільших інвесторів у відновлювану енергетику України

Читайте російською: "Зеленый" кризис. Шмыгаль инициирует расследование против Укрэнерго

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини