RU

Збиток від афери Сергія Курченка оцінюють в 4 млрд грн

19.05.2014, 16:22
Збиток від афери Сергія Курченка оцінюють в 4 млрд грн - Фото
Сергій Курченко
Служба безпеки України і Генеральна прокуратура оцінюють збитки від діяльності групи компаній ВЕТЕК Сергія Курченка в 4 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Відзначається, що СБУ і Генпрокуратура продовжують розслідування і документування діяльності групи компаній, підконтрольних Курченку. Порушено кримінальні справи.

"У ході досудового слідства встановлено, що Курченко створив і безпосередньо здійснював керівництво злочинною організацією, діяльність якої завдала збитків державі у нафтогазовій та банківський сферах на загальну суму близько 4 млрд грн", - сказано в повідомленні.

Створеною з числа співробітників СБУ та ГПУ оперативно-слідчою групою розслідуються такі епізоди:

1. Продаж афілійованими з Курченком компаніями державним підприємствам ВАТ Укртрансгаз і ВАТ ДАТ Чорноморнафтогаз обладнання за завищеною вартістю, що завдало збитків державі на понад 173 млн грн;

2. Проведення спеціальних аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення і реалізація його через підконтрольні Курченку комерційні структури, що завдало збитків ВАТ Укргазвидобування на суму понад 100 млн грн;

3. Завдано шкоди в сумі більше 450 млн грн НАК Нафтогаз України шляхом укладання фіктивних угод з ТОВ Газ України 2020 на поставку нафтопродуктів;

4. Несанкціоноване споживання природного газу з боку ТОВ Українська нафтогазова компанія, що завдало збитків НАК Нафтогаз України на суму понад 400 млн грн;

5. Доведення до банкрутства ПАТ Брокбізнесбанк шляхом шахрайства з кредитними ресурсами і розкрадання кредиту рефінансування, наданого Національним банком України на загальну суму понад 2 млрд грн;

6. Розкрадання кредиту рефінансування в сумі 800 млн грн, наданого Національним банком ПАТ Реал Банк шляхом виведення коштів через механізм кредитування фіктивних юридичних осіб.

Крім того, в СБУ заявляють, що викрито факти безпосередньої причетності Курченка до реалізації злочинних механізмів з придбання на користь ФПГ ВЕТЕК медіа-ресурсу UMH group (ТОВ Український медіа холдинг), футбольного клубу Металіст, ПАТ Одеський нафтопереробний завод та мережі АЗС SparschweinGmbH & Co в Німеччини (170 об'єктів).

У ході розслідування кримінальних проваджень з метою забезпечення відшкодування завданих державі збитків слідчими накладено арешт на особисті рахунки Курченка, його рухоме і нерухоме майно на загальну суму понад 1,5 млрд грн.

Зокрема, 16 об'єктів нерухомості, з них 3 - за кордоном, 7 повітряних суден, 38 автомобілів, серед яких VIP-класу: 15 Mercedes - Benz, 2 BMW, 2 Porsche, 1 Bentley Continental, 3 Lexus, 2 Toyota Camry, 1 Aston Martin.

"З метою повернення до державного бюджету грошових коштів і активів, отриманих незаконним шляхом, в рамках спеціально створеної робочої групи спільно з міжнародними прокурорами вживаються заходи щодо арешту рахунків в європейських банках, відкритих на підконтрольні йому комерційні структури, та об'єктів нерухомості за кордоном, що належать Курченку" , - зазначають в СБУ.

Крім того, для захисту майнових інтересів держави здійснюється арешт майна теплоелектроцентралі (ТЕЦ), яка  входить в цілісний майновий комплекс Одеського нафтопереробного заводу (НПЗ).

Курченко оголошений у міжнародний розшук. Правоохоронними органами вживаються заходи з його затримання.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини