Збитки глобальної туріндустрії перевищать $1 трлн у 2020 році. Доповідь OECD

23.07.2020, 16:47
Збитки глобальної туріндустрії перевищать $1 трлн у 2020 році. Доповідь OECD - Фото
Фото: pixabay

Пандемія COVID-19 спровокує безпрецедентну кризу в глобальній туристичній індустрії. Про це йдеться в доповіді Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD).

Навіть за найбільш сприятливим сценарієм обсяг ринку міжнародного туризму скоротиться на 60% в 2020 році порівняно з підсумковими показниками минулого року. Скорочення ринку призведе до сукупних збитків туристичних компаній на рівні $910 млрд, говориться в доповіді.

Песимістичний сценарій передбачає, що карантинні обмеження в тому чи іншому вигляді не будуть зняті до кінця року й у цьому випадку, падіння туристичного ринку в 2020 році досягне 80%, а сукупні збитки виростуть до $1,2 трлн.

Читайте також: Страховки від COVID-19 і не все включено: як Туреччина готується до прийому туристів

Автори доповіді підтверджують озвучений ще в квітні прогноз Міжнародної ради з туризму (The World Travel and Tourism Council), що до кінця року буде звільнено 100 млн осіб, зайнятих в міжнародній туристичній індустрії.

OECD звертає увагу, що в ряді розвинених країн туристична галузь забезпечує від 15% ВВП (Ісландія) до 10% ВВП (Греція -10%, Іспанія - 13,5%, Португалія - ​​9,8%). Криза в міжнародному туризмі обов'язково негативно позначиться на економіці таких країн.

Пом'якшити падіння глобальної туріндустрії зможе тільки активізація внутрінаціонального туризму, на частку якого припадає 75% всього туристичного ринку розвинених країн. Але в цьому випадку розвиток ситуації залежить від рішень кожного окремого уряду, наскільки обмежувати внутрішнє переміщення громадян під час пандемії.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского