RU

Збільшення мінімальної зарплати обійде бюджетників стороною

01.12.2008, 17:24

Збільшення мінімальної заробітної плати з 1 грудня не стосуватиметься працівників бюджетної сфери. Про це сьогодні повідомила журналістам Міністр праці та соціальної політики України Людмила Денисова.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, за її словами, для першого розряду тарифної сітки працівників бюджетної сфери мінімальна зарплата залишиться на рівні 545 грн. Водночас у виробничій сфері відповідно до генеральної угоди між підприємцями, профспілками і Кабінетом Міністрів України для першого розряду передбачена мінімальна зарплата в розмірі 120% від мінімально встановленої заробітної плати.

Водночас Л.Денисова повідомила, що бюджет Пенсійного фонду до кінця року буде виконано. "Перехідний залишок, щоб не допустити зриву виплати пенсій у січні, буде забезпечений", - сказала вона. Міністр зазначила, що 28 листопада в Пенсійний фонд було перераховано 300 млн. грн.

Нагадаємо, з 1 грудня в Україні рівень мінімальної зарплати збільшено з 545 грн. до 605 грн. Це передбачено Законом "Про Державний бюджет України на 2008 рік і про внесення змін до деяких законодавчих актів України".

Згідно з законопроектом "Про Державний бюджет України на 2009 рік", з 1 січня 2009 року розмір мінімальної заробітної плати планується встановити на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Так, оклад працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки для працівників бюджетної сфери встановлюється на рівні 630 грн.

Раніше Верховна Рада України не підтримала пропозиції Президента і Кабінету Міністрів про перенесення встановлення розміру мінімальної заробітної плати на рівні розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня 2009 року на 1 січня 2011 року.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини