RU

Заяви Лукашенка зірвали поставки європейських товарів до Росії

21.09.2020, 15:38
Заяви Лукашенка зірвали поставки європейських товарів до Росії - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Заклик президента Білорусі  Олександра Лукашенка закрити кордон країни з Литвою і Польщею призвів до переорієнтації поставок на інші маршрути,  повідомляє "Коммерсантъ".

Масові обшуки фур, що прямують транзитом із Литви через територію Білорусі до РФ, за даними видання, почалися ще на початку вересня.

Поки це призвело лише до посиленого огляду вантажів, але термін зриву постачання європейських вантажів у РФ через Білорусь уже доходить до п'яти днів. При цьому, переорієнтація постачання на інші маршрути пов'язана зі збільшенням витрат – логістичним операторам це невигідно через розташування консолідаційних складів у Литві.

Як пояснив профільний бізнес-омбудсмен Ігор Ребельський, рішення, прийняті білоруською владою, б'ють не лише по литовському бізнесу, але і по російському – якщо в 2019 році в середньому в Білорусі оглядалася одна зі ста фур, що прямують транзитом до Росії, то в останні два тижні фактично всі російські фури, які в'їжджають із боку Литви, скеровують на огляд. В середньому, зараз термін зриву поставок європейських вантажів до РФ через Білорусь доходить до п'яти днів.

На транзит через Білорусь припадає понад дві третини автомобільних російських перевезень із Європи.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Сергей Чигирь
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини