RU

Завтра набирає чинності Закон про пенсійну реформу

30.09.2011, 16:10

Завтра, 1 жовтня, набирає чинності Закон "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", що закладає основи пенсійної реформи.

Як повідомляє ЛІГА:ЗАКОН, документ передбачає підвищення пенсійного віку для жінок, народжених після 1 квітня 1961 року, з 55 до 60 років. Тим, хто народився в період з 1 жовтня 1956 року до 1 квітня 1961 року, підвищення пенсійного віку буде поетапним. При цьому до 1 січня 2015 року жінки зможуть вийти на пенсію в 55 років при наявності стажу не менше 30 років і за умови звільнення з роботи. Але в такому випадку їх пенсія буде зменшена на 0,5 % за кожний місяць дострокового виходу на пенсію. При цьому якщо жінка, яка достроково вийшла на пенсію, працевлаштується, то виплата пенсії їй буде припинена.

Страховий стаж, необхідний для призначення пенсії, підвищений з 5 до 15 років. Стаж, необхідний для призначення мінімальної пенсії за віком, буде підвищений для чоловіків з 25 до 35 років, для жінок - з 20 до 30 років.

Більшість "спеціальних пенсій" чоловіки зможуть отримати по досягненню 62 років, а жінки - з віку, вказаного вище.

Для інвалідів старше 32 років вимоги до наявності пенсійного стажу також підвищуються. Якщо раніше по досягненні цього віку їм досить було мати 5 років стажу, то тепер необхідний 15-річний для отримання пенсії по інвалідності.

Максимальний розмір пенсії обмежений 10 прожитковими мінімумами для непрацездатних осіб (на сьогодні це 7640 гривень). Правда, при цьому держслужбовцям, народним депутатам, суддям пенсії як і раніше будуть призначатися в розмірі 80% їх заробітної плати.

Нагадаємо, що Закон про пенсійну реформу був прийнятий ще 7 липня 2011 року. Але через те, що народні депутати пропустили поправку народного депутата Арсенія Яценюка, що передбачає перерахунок пенсії для деяких пенсіонерів на основі середньої зарплати 2009 року, а також інших небажаних для провладної коаліції норм, в документ були внесені поправки.

Пенсійна реформа: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини