RU

Завищували ціни на інсулін: АМКУ оштрафував на 188 млн грн групу компаній

03.11.2020, 18:06
Завищували ціни на інсулін: АМКУ оштрафував на 188 млн грн групу компаній - Фото
Фото: depositphotos.com

Антимонопольний комітет оштрафував на 188 млн грн фармкомпанії Novo Nordisk А/С (Данія) і Novo Nordisk Health Care AG (Швейцарія) та їх дистриб'юторів в Україні за цінову змову на ринку інсуліну. Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

"Ціна на лікарські препарати, встановлена ​​в імпортних договорах про дистрибуцію є визначальною для подальшого ціноутворення як у процедурах держзакупівель, так і в аптеках... і не може бути збільшена більше ніж на 10% від ціни, зазначеної в договорі про дистрибуцію і задекларованої в МОЗ", – йдеться в повідомленні.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Однак, завдяки системі післяпродажних знижок, дистриб'ютори групи Novo Nordisk отримували додатковий дохід значно більший ніж 10 відсотків, а в деяких випадках – до 80%, пояснює антимонопольний комітет.

Дана система призвела до непрозорого ціноутворення і до необґрунтованого завищення цін на лікарські препарати Novo Nordisk та отримання конкурентної переваги дистриб'юторами компанії.

АМКУ кваліфікував дії компаній як антиконкурентні узгоджені дії і затвердив наступні штрафи:

Novo Nordisk А/С – 134 млн грн

Novo Nordisk Health Care AG – 1,7 млн ​​грн

Медфармком-Центр – 28,7 млн ​​грн

Група БаДМ – 16,7 млн ​​грн

Медфарм – 5,5 млн грн

"Аптека 3І" – 680 000 грн

Ганза – 340 000 грн

Компанії групи Novo Nordisk є одними з провідних постачальників лікарських препаратів для лікування цукрового діабету, проблем затримки росту і гемофілії, які на сьогоднішній день вважаються невиліковними і вимагають довічної замісної терапії.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини