RU

Затримка виплат допомоги з безробіття. Кабмін хоче виділити додатково 3,5 млрд грн

19.02.2021, 13:59
Затримка виплат допомоги з безробіття. Кабмін хоче виділити додатково 3,5 млрд грн - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Кабінет міністрів пропонує додатково виділити 3,493 млрд грн для виплати Фондом загальнообов'язкового державного соцстрахування допомоги на випадок безробіття. Відповідний проєкт постанови Кабміну оприлюднено на порталі Федерації профспілок.

Кошти будуть виділені Міністерству розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства зі спеціального фонду держбюджету на 2021 рік на безповоротній основі.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

У пояснювальній записці зазначається, що в 2020 році відбулося зростання одержувачів допомоги по безробіттю на 40%. У зв'язку з цим, доходи до Фонду від сплати роботодавцями ЄСВ не забезпечували витрати, що призводило до затримок по виплаті допомоги з безробіття.

"У 2021 році фінансовий стан Фонду теж не стабілізувався. Доходи до Фонду не забезпечують потребу у видатках (середньоденні доходи становлять – 57 млн ​​грн, а потреба у витратах – 83 млн грн)", – наголошується в записці.

"Зважаючи на надзвичайну важливість соціального захисту безробітних, забезпечення своєчасності виплати допомоги по безробіттю, збереження зайнятості працівників, недопущення посилення соціальної напруги в суспільстві, а вже на  сьогодні є затримка з фінансуванням допомоги по безробіттю у сумі 620 200 грн для 271 643 тисяч безробітних, необхідно виділити Фонду фінансову допомогц на безповоротній основі в сумі – 3 493 143,4 грн ", – йдеться в документі.

Читайте також: Як допомога з безробіття нараховується в період карантину: роз'яснення

  • 3 лютого Кабінет міністрів переглянув умови надання допомоги по частковому безробіттю. Затверджений урядом порядок надання допомоги по частковому безробіттю передбачає, що право на такі виплати мають працівники, рівень скорочення робочого часу яких становить 50% і більше в місяць.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини