RU

Засуха вбила до 80% посівів в Одеській області. Що пропонують в Мінекономіки

15.05.2020, 12:56
Засуха вбила до 80% посівів в Одеській області. Що пропонують в Мінекономіки - Фото
Безурожайні поля Кілійської громади в Одеській області. Фото - Павло Бойченко

На півночі Одеської області третина посівів загинула, ситуація в південній частині області - ще складніша. Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький за підсумками поїздки до Одеської області і спілкування з аграріями.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За його словами, третина посівів загинула, а розвиток ще третини посівів залежить від того, чи будуть дощі найближчими тижнями.

"Ситуація складна, але в Бессарабії ще складніша. У цьому регіоні посуха фактично триває з минулого року. Тут мінімум 80% загиблих посівів, у багатьох випадках 100%. Перспективи пересіву відсутні, оскільки вологи в грунті немає", - підкреслив він.

Висоцький зазначив, що у аграріїв немає можливості виплатити орендну плату за паї, за рахунок яких живе більшість селян і забезпечити регіон продовольством. Надходження до місцевих бюджетів теж істотно зменшаться.

Також, за його словами, критичним для аграріїв є наявність коштів на наступний сезон, щоб продовжувати роботу.

За розрахунками Мінекономіки, цього року очікується 65-68 млн т зернових: сприятлива погода останніми днями вплинула на поліпшення показників врожайності.

"За попередніми оцінками, заактовано 30,5% втрат озимих культур в Одеській області, проте важливо, що це не вплине на загальну ситуацію в Україні. Загальні втрати в сукупності у всій Україні становлять до 2%", - зазначив заступник міністра.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Висоцький позначив кілька шляхів вирішення питання втрат врожаю:

  • Прийняття змін до урядової постанови №300, які дозволяють аграрним виробникам без прив'язки до обороту, отримати компенсацію відсотків за кредитами. Уже в червні вони можуть подати документи і отримати компенсацію.
  • Мінекономіки і ДПС готують роз'яснення механізму списання посівів, у результаті якого буде нараховуватися ПДВ на цю операцію.
  • Мінекономіки буде пропонувати профільному комітету Верховної Ради надати дотацію сільгоспвиробникам на одиницю оброблюваних площ, які були втрачені в результаті погодних умов.
  • Аналізується розмір такої підтримки. За попередніми оцінками, це - 5000 грн на гектар. Для того, щоб отримати допомогу, виробникам потрібно буде зібрати мінімальний пакет документів, який покаже втрати і підтвердить факт стихійного лиха.
  • Можливість виділення субвенції місцевим бюджетам.
  • Розвиток зрошення. Мінекономіки буде виносити на Кабмін питання тарифів і компенсації електроенергії. Комітет Верховної Ради України з аграрних і земельних питань підтримав зміни до закону щодо державної підтримки і компенсації вартості електроенергії при зрошенні.
  • Активне стимулювання розвитку садівництва.

"Найголовніше, що в регіоні всі готові працювати і відновлювати свої ресурси, але без підтримки держави аграрії просто не впораються", - підкреслив Висоцький.

Читайте російською: Засуха убила до 80% посевов в Одесской области. Что предлагают в Минэкономики

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини