RU

Заступник міністра ЖКГ розповів про перешкоди у впровадженні побудинкової оплати

05.09.2008, 15:05

Впровадження диференційованої побудинкової оплати за утримання житлового фонду гальмують місцеві чиновники, не зацікавлені у додаткових обсягах організаційної та "паперової" роботи. Про це під час брифінгу повідомив перший заступник Міністра житлово-комунального господарства (ЖКГ) Орест Лотоцький.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, О. Лотоцький відзначив, що порядок формування тарифів на утримання житлового фонду, затверджений раніше урядом, передбачає можливість органів місцевого самоврядування приймати рішення щодо диференціації оплати за утримання житла, виходячи із реальної ситуації у кожному будинку.

За словами першого заступника міністра ЖКГ, є певна кількість обов'язкових послуг, які мають надаватися в обов'язковому порядку, при цьому інші послуги можуть надаватися згідно із домовленістю з жителями певного багатоквартирного будинку. Такий підхід, за словами О. Лотоцького, дає можливість персоніфікації витрат на оплату послуг за утримання житлового фонду у кожному будинку, а також дає можливість жителям контролювати, як ці кошти використовуються.

О. Лотоцький також відзначив, що деякі міста, у тому числі Луцьк, скористалися цією можливістю. І персоніфікували комунальні рахунки багатоквартирних будинків. Однак, масовому впровадженню такого порядку заважає небажання чиновників займатися паперовою тяганиною.

"Це нормальний цивілізований підхід. Проблема тільки у тому, що наші органи місцевого самоврядування не завжди готові до того, щоб по кожному будинку впровадити такий механізм. Наприклад, у Києві це десятки тисяч багатоквартирних будинків, це буде складно. А у Луцьку, наприклад, півтори тисячі будинків… Я вважаю, що певною мірою органи місцевого самоврядування полегшують собі життя, не поспішаючи впровадити цей порядок", - пояснив О. Лотоцький.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини