Заступник голови ОП став інвестиційною нянею для канадської Black Iron

23.06.2020, 14:37
Заступник голови ОП став інвестиційною нянею для канадської Black Iron - Фото
Ігор Жовква (Фото: прес-служба президента)

Канадська гірничорудна компанія Black Iron, яка реалізує проект зі створення нового залізорудного виробництва у Кривому Розі (Дніпропетровська обл.), розраховує на практичну допомогу з боку "інвестиційної няні", в якості якої виступив заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква.

Як повідомляє  Інтерфакс-Україна, Black Iron сподівається, що недавня схвальна заява президента Володимира Зеленського щодо проекту Black Iron у рамках відносин з Канадою посприяє реалізації залізорудного проекту. 

Генеральний директор Black Iron Метт Сімпсон зазначив, що "сильна і послідовна підтримка президентом Зеленським проекту Black Iron дуже важлива, оскільки вона дає компанії та її інвесторам упевненість у тому, що Шиманівський проект своєчасно отримає необхідні землі і дозволи для будівництва".

"Заступник глави Офісу президента Ігор Жовква взяв на себе відповідальність, щоб стати "інвестиційною нянею"для Black Iron... Проект Black Iron розглядається різними урядовими відомствами як пріоритетний", - зазначив Сімпсон.

21 червня президент Зеленський констатував посилення економічних і політичних зв'язків України з Канадою, вказавши, зокрема, на рішення проблем канадської компанії Black Iron, що має намір інвестувати в будівництво гірничо-збагачувального комбінату в Кривому Розі.

  • Black Iron продовжує переговори з інвесторами, які проявляють інтерес до фінансування значної суми в розмірі $452 млн, необхідної для будівництва першої черги Шиманівського залізорудного проекту в обмін на забезпечення прав на залізорудну продукцію в обсязі до 4 млн тонн на рік. Термін окупності проекту оцінюється в 2,9 років, запаси сировини - 411 млн тонн, термін служби проекту - 17 років. Собівартість випуску 1 тонни ЗРС - $32,63.
  • Black Iron у жовтні 2010 року придбала у Geo Alliance Group Limited інвестиційної групи EastOne Віктора Пінчука  кіпрську "дочку" Geo-Alliance Ore East Limited разом із ліцензіями за $13 млн, потім перейменувавши її у BKI Cyprus. Основні активи - 99% - в ТОВ "Шиманівське Стіл" і "Зеленівське Стіл" (обидва - Дніпро). Розширення підприємства до 8 млн тонн на рік оцінюється в $364 млн.
  • На початку 2019 року Black Iron оголосила про підписання меморандуму про взаєморозуміння (MOU) з дочірньою компанією Glencore plc про проведення переговорів щодо будівництва підприємства з випуску концентрату на Шиманівському родовищі. Glencore за рахунок входу в капітал може забезпечити $180 млн, або 40% необхідних для першої черги будівництва.
  • Шиманівське залізорудне родовище оточене п'ятьма іншими діючими видобувними підприємствами, включно із залізорудним комплексом ArcelorMittal.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина