Зареєструватися платниками ПДВ спрощенцям стане легше

24.05.2012, 15:40
Зареєструватися платниками ПДВ спрощенцям стане легше - Фото
Віталій Хомутинник

Парламент прийняв закон щодо спрощення процедури реєстрації платників єдиного податку платниками ПДВ

Верховна Рада Україна прийняла закон, що спрощує процедуру реєстрації платниками податку на додану вартість (ПДВ) підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування, і скасувала обмеження на добровільну реєстрацію платником ПДВ. За відповідний закон, розроблений депутатами Віталієм Хомутинником  і Олегом Царьковим (фракція Партії регіонів) "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо вдосконалення деяких податкових норм" (№ 9661-д) проголосували в четвер 235 депутатів з 418 зареєстрованих.

Як прокоментував агентству  Інтерфакс-Україна Хомутинник, законопроект враховує пропозиції представників малого бізнесу щодо спрощення процедури реєстрації платників єдиного податку платниками ПДВ.

"Зокрема, скасовується обмеження щодо добровільної реєстрації платниками ПДВ (не тільки в сфері малого бізнесу). Крім того, скорочено термін реєстрації платників ПДВ у податкових органах з 10 до п'яти робочих днів, удосконалюється порядок нарахування ПДВ у туристичній сфері та ін", - сказав Хомутинник.

За його словами, документ передбачає мораторій на застосування адміністративних санкцій за окремі порушення податкового законодавства до кінця 2012 року, зокрема, за помилки у заповненні податкової декларації, у заповненні книги ведення доходів і витрат, за ведення діяльності, не зазначеної у свідоцтві.

Депутат також повідомив, що зміни також стосуються вдосконалення системи податкового адміністрування. "Наприклад, спрощується процедура відкриття банківських рахунків, а також порядок підписання податкової декларації підприємцем у разі відсутності у нього фахівця, відповідального за бухгалтерський облік", - підкреслив він.

Крім того, за словами депутата, дозволяється виробникам і торговцям ювелірними виробами використовувати спрощену систему оподаткування й платити єдиний податок в розмірі 5% від доходу.

Хомутинник повідомив, що до 1 січня 2013 року продовжено мораторій на введення в дію податку на нерухоме майно у зв'язку з наявністю урядового законопроекту, що пропонує нову концепцію такого податку.

"Цей податок вимагає комплексних змін, над якими профільний комітет спільно з урядом будуть працювати. Узгоджена редакція буде винесена в сесійну залу", - підсумував Хомутинник.

Досьє на Віталія Хомутинника
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Спонсорский проектЖизнь после Google, или Почему вам стоит разместить свое приложение в Huawei AppGallery