RU

Зареєструватися платниками ПДВ спрощенцям стане легше

24.05.2012, 15:40
Зареєструватися платниками ПДВ спрощенцям стане легше - Фото
Віталій Хомутинник
Верховна Рада Україна прийняла закон, що спрощує процедуру реєстрації платниками податку на додану вартість (ПДВ) підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування, і скасувала обмеження на добровільну реєстрацію платником ПДВ. За відповідний закон, розроблений депутатами Віталієм Хомутинником  і Олегом Царьковим (фракція Партії регіонів) "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо вдосконалення деяких податкових норм" (№ 9661-д) проголосували в четвер 235 депутатів з 418 зареєстрованих.

Як прокоментував агентству  Інтерфакс-Україна Хомутинник, законопроект враховує пропозиції представників малого бізнесу щодо спрощення процедури реєстрації платників єдиного податку платниками ПДВ.

"Зокрема, скасовується обмеження щодо добровільної реєстрації платниками ПДВ (не тільки в сфері малого бізнесу). Крім того, скорочено термін реєстрації платників ПДВ у податкових органах з 10 до п'яти робочих днів, удосконалюється порядок нарахування ПДВ у туристичній сфері та ін", - сказав Хомутинник.

За його словами, документ передбачає мораторій на застосування адміністративних санкцій за окремі порушення податкового законодавства до кінця 2012 року, зокрема, за помилки у заповненні податкової декларації, у заповненні книги ведення доходів і витрат, за ведення діяльності, не зазначеної у свідоцтві.

Депутат також повідомив, що зміни також стосуються вдосконалення системи податкового адміністрування. "Наприклад, спрощується процедура відкриття банківських рахунків, а також порядок підписання податкової декларації підприємцем у разі відсутності у нього фахівця, відповідального за бухгалтерський облік", - підкреслив він.

Крім того, за словами депутата, дозволяється виробникам і торговцям ювелірними виробами використовувати спрощену систему оподаткування й платити єдиний податок в розмірі 5% від доходу.

Хомутинник повідомив, що до 1 січня 2013 року продовжено мораторій на введення в дію податку на нерухоме майно у зв'язку з наявністю урядового законопроекту, що пропонує нову концепцію такого податку.

"Цей податок вимагає комплексних змін, над якими профільний комітет спільно з урядом будуть працювати. Узгоджена редакція буде винесена в сесійну залу", - підсумував Хомутинник.

Досьє на Віталія Хомутинника
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини