RU

Запрацював сервіс автоматичного призначення пенсій. Що це і як він працює

02.07.2020, 13:39
Запрацював сервіс автоматичного призначення пенсій. Що це і як він працює - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Пенсійний фонд впровадив нову послугу для майбутніх пенсіонерів - на порталі відомства запрацював сервіс автоматичного призначення пенсій. Тепер, щоб оформити пенсію без відвідування Фонду, достатньо буде мати кваліфікований електронний підпис та відскановані копії документів, повідомляє прес-офіс Міністерства цифрової трансформації.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Сервісом з автоматичного призначення пенсій може скористатися кожен, хто ще не отримує пенсійні виплати, але хотів би, щоб у майбутньому вони нараховувалися автоматично.

Як це працює

Щоб оформити автоматичне нарахування пенсій, необхідно:

  1. авторизуватися на порталі Пенсійного фонду за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
  2. заповнити анкету-заяву на автопризначення пенсії (паспортні дані та ін.).
  3. після заповнення анкети прикласти до неї скан-копії документів, які підтверджують право на отримання пенсії (копії трудової книжки, документів про освіту або проходження військової служби тощо). Всі ці копії документів можна також завчасно подати до ПФУ особисто в паперовому вигляді.
  4. підписати анкету та надіслати її на розгляд до ПФУ, натиснувши кнопку "Сформувати заяву".

Після обробки анкети Фондом заявник отримує повідомлення про автоматичне нарахування йому пенсії, дату початку виплат і її розмір. В прес-офісі Мінцифри стверджують, що незабаром послуга буде доступна і користувачам, у яких немає КЕП - вони зможуть авторизовуватись на порталі, використовуючи BankID або вбудовану систему електронної ідентифікації (id.gov.ua).

Перший спосіб (BankID) передбачає авторизацію користувача через банк, послугами якого ви користуєтеся, а другий (id.gov.ua) - використання будь-якого з сервісів КЕП, BankID, MobileID за бажанням.

Поки що сервіс працює в тестовому режимі, для початку роботи з ним потрібно зайти на веб-портал ПФУ та авторизуватися за посиланням "Вхід". Станом на 1 липня через сервіс подали заяви 813 потенційних пенсіонерів.

  • 8 квітня Кабмін затвердив автоматичне нарахування пенсій на час карантину і 30 днів після його закінчення.
  • 3 травня в уряді схвалили законопроект про автоматичне нарахування пенсій за віком та введення електронної трудової книжки.

Читайте також: Скоро в Україні не буде з чого платити пенсії. Дивіться на цифри і думайТе

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору"

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини