RU

"Запоріжсталь" почав судову тяганину з "Метінвестом"

26.08.2010, 10:19

Металургійний комбінат "Запоріжсталь" подав позов до Господарського суду Дніпропетровської області. У документі позивач вимагає визнати недійсним договір про постачання залізорудної сировини з одного із гірничо-збагачувальних комбінатів холдингу "Метінвест" Рината Ахметова - Інгулецького. Про це сьогодні пише газета "Дєло".

Враховуючи, що Інгулецький ГЗК є основним постачальником залізорудного концентрату на запорізьке підприємство з боку "Метінвесту", цей позов свідчить про бажання "Запоріжсталі" розірвати довгостроковий контракт, укладений з компанією Р.Ахметова у січні 2008 року, пише видання. Газета нагадує, тоді сторони уклали трирічний контракт, який передбачав постачання меткомбінату понад 11 млн. тонн залізорудного концентрату і понад 2 млн. тонн флюсо-доломитної продукції виробництва горнодобувних підприємств, що входять до групи "Метінвест".

Пізніше, на початку 2009-го, сторони домовилися про щоквартальний перегляд цін на сировину, що було вигідно для металургів у період кризи, коли меморандум взаєморозуміння, підписаний між урядом і підприємствами гірничо-металургійного комплексу, встановив обмеження на зростання вартості руди. Однак з II кварталу цього року дія цього пункту документа була скасована, і "Метінвест" зміг збільшити ціни для українських споживачів вдвічі - до рівня світових.

Сторони поки не коментують хід судових розглядів і причин, за якими "Запоріжсталь" вирішила розірвати контракт. Однак варто вважати, що рішення було прийнято у відповідь на претензії "Метінвесту" до меткомбінату з виконання договірних зобов'язань. Так, раніше у Господарському суді Донецької області було взято до розгляду позов Інгулецького ГЗК до запорізького підприємства на 7,6 млн. грн. штрафу за порушення договірних зобов'язань. Маючи ж на руках постанову Дніпропетровського суду про початок виробництва за зустрічним позовом, юристам "Запоріжсталі" вдалося затягнути розгляд справи.

Металургія: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини