Заплатити $200 млн. Суд став на сторону Суркісів у справі проти ПриватБанку

24.03.2020, 17:37
Заплатити $200 млн. Суд став на сторону Суркісів у справі проти ПриватБанку - Фото
Фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net

Печерський районний суд зобов'язав Приватбанк заплатити депозити офшорним компаніям Суркісів. Йдеться про більше $200 млн

Печерський районний суд Києва підтвердив обов'язок ПриватБанку виконувати умови депозитних договорів з офшорними компаніями братів Суркісів не чекаючи рішення суду по суті, а також апеляції у цій справі. Відповідний текст рішення від 25 лютого було оприлюднено в Єдиному судовому реєстрі 17 березня.

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Йдеться про більш ніж $200 млн ряду офшорних компаній, які були розміщені на рахунках Кіпрської філії ПриватБанку в 2012-2014 роках, а також про відсотки, нараховані до 17 лютого 2020 року. Суд уточнив, що адвокати банку не представили достатніх доказів того, що аналогічний судовий процес паралельно проходить на Кіпрі.

Як уточнив LIGA.net співрозмовник серед юристів ПриватБанку, рішення по суті в цій суперечці винесено не було. "У 2017 році Печерський суд зобов'язав ПриватБанк виплатити ці депозити в якості забезпечення за позовом офшорних компаній, але ніхто не розуміє, як виконувати ці договори, якщо вони потрапили під процедуру bail-in (конвертація активів осіб, за визначенням НБУ пов'язаних з екс-власниками банку, - Ред.) під час націоналізації банку в 2016 році", - розповів співрозмовник.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

Роз'яснення про те, що банк зобов'язаний виплатити позивачам гроші, виніс суддя В'ячеслав Підпалий. Роз'яснення фактично зобов'язало ПриватБанк виконати зобов'язання за договорами - тобто, виплатити гроші.

У ПриватБанку готуються оскаржити це рішення.

  • Залучення коштів до проведення bail-in офшори компанії оскаржують в Шостому апеляційному адміністративному суді. Розгляд призупинено до розгляду справи судом Республіки Кіпр.
  • Раніше компанія Lumil Investments LLP і держвиконавець звернулися в Печерський райсуд Києва з проханням роз'яснити рішення цього суду від 9 лютого 2017 го про забезпечення позову пов'язаних із братами Суркісами компаній у справі про націоналізацію ПриватБанку.
  • Рішенням НБУ в 2016 році Суркіси були визнані інсайдерами ПриватБанку. НБУ вказував, що Ігор Суркіс і Коломойський - акціонери телеканалу "1+1", що свідчить про зв'язок Суркісів із ПриватБанком.
  • В Ігоря Суркіса в Приватбанку на рахунку було 151 млн грн, у Поліни Ковалик (дружини Григорія Суркіса) - 514,1 млн грн, Григорія Суркіса - 163,1 млн грн, Марини Суркіс (дочка Ігоря Суркіса) - 174,5 млн грн, Рахміля Суркіса (батько братів Суркісів) - 44,8 млн грн.
  • Сім'я Суркісів домагається в українських судах скасування рішення про визнання їх пов'язаними з банком особами.

Читайте також: Тонкий зв'язок. Позов до Порошенка може перешкодити Суркісам повернути мільярди ПриватБанку

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы