RU

Законодавчої заборони на імпорт електроенергії з Росії немає – Укренерго

02.02.2021, 13:32
Законодавчої заборони на імпорт електроенергії з Росії немає – Укренерго - Фото
Фото: depositphotos.com

У законі України "Про ринок електричної енергії" на сьогоднішній день не існує підстав для обмеження імпорту електроенергії з Росії. Про це заявляє НЕК "Укренерго" на своєму офіційному сайті.

У компанії пояснюють, що згідно з ч.11, ст. 38 Закону України "Про ринок електричної енергії", оператор системи передачі може пропонувати учасникам ринку на аукціонах всю доступну пропускну спроможність міждержавних перетинів.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

У ч.9 ст.38 Закону зазначено, що обмеження комерційних обмінів імпорту/експорту електроенергії можуть застосовуватися тільки в аварійних ситуаціях. А в ч.12 ст.38 Закону говориться, що оператор має право обмежувати доступну пропускну здатність виключно у випадках порушення операційної безпеки енергосистеми.

Згідно з прикінцевими та перехідними положеннями Закону про ринок електроенергії, повноваження Національної комісії з держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) анулювати результати аукціонів із доступу до міждержавних перетинів із країнами, які не є членами Енергетичного Співтовариства, обмежуються тільки періодом 2020 року.

Тому, з 1 січня 2021 року втратили чинність положення постанови НКРЕКП №766 від 8 квітня 2020 року, якою були анульовані результати аукціонів на доступ до пропускних здатностей перетинів із Росією і Білоруссю.

"Таким чином, законних підстав для обмежень імпорту/експорту або доступної пропускної здатності на сьогоднішній день не існує. Беручи до уваги все вище сказане і відповідно до закону про ринок електроенергії, НЕК "Укренерго" відновила аукціони на доступ до міждержавних перетинів у 2021 році", – пояснюють в Укренерго.

У компанії додали, що, починаючи з понеділка, 1 лютого 2021 року відновився імпорт електроенергії з Росії, обсяг якого склав 1 млн кВт-год.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини