RU

Закон про ринок землі пройшов перше читання

09.12.2011, 16:14
Закон про ринок землі пройшов перше читання - Фото
7156e87c137864b321266b9bf0df17cf.jpg
Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, за таке рішення проголосувало 245 карток народних депутатів.

Серед ключових норм документа - введення ринку землі не раніше 2013 року, купувати землю сільгосппризначення зможуть тільки громадяни України, обмеження покупця сотнею гектарів, створення держоператора з контролю угод купівлі-продажу та оренди землі, а також створення Державного земельного банку.

"Ми передбачили, що одна людина не може купити більше 100 га землі", - сказав вчора голова парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, народний депутат від фракції Партії регіонів Григорій Калетнік. Він повідомив, що також передбачені обмеження щодо оренди землі сільгосппризначення. Зокрема, одна фізична або юридична особа в одному районі може орендувати не більше 6 тисяч га землі і не більше 5% землі в одній області.

Передбачається, що Державний земельний банк буде надавати кредити сільгоспвиробникам за ставкою НБУ плюс не більше 5%.

Калетнік повідомив, що для приватних осіб ціна землі не встановлюється, це буде предмет домовленості власника земельної ділянки та її покупця. За його словами, до другого читання до законопроекту буде внесено положення, що регулюють сплату податків від операції купівлі-продажу землі. Землі державної та комунальної власності будуть оцінюватися експертами.

У свою чергу, опозиційні депутати виступають проти прийняття даного законопроекту і заявляють, що реалізація його положень призведе до дерибану землі.

Зокрема, виступаючи сьогодні з заявою від фракцій БЮТ і НУНС, лідер фракції БЮТ-Батьківщина Андрій Кожем'якін назвав даний законопроект "наймасштабнішим злочином" і заявив, що після зміни влади цей закон буде скасовано, а земля повернута тим, у кого вона буде відібрана в ході реалізації цього закону.

У розгляді законопроекту брали участь депутати від більшості, їх у залі не більше 150. Депутати опозиційних фракцій після безуспішних переговорів з представниками більшості покинули зал пленарних засідань Верховної Ради.

Нагадаємо, вчора під будівлею Верховної Ради пройшла акція протесту аграріїв проти ухвалення закону про ринок землі. Селяни впевнені, що закон ущемляє права і можливості не тільки фермерів, а й пересічних громадян. Протестуючі тримали плакати з написами: "Земля - ​​власність народу", "Буржуї! Руки геть від землі", "Зупинимо афери з землею", "Не робіть з нас кріпаків".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини