"Загострюють ситуацію, навіщо?": Путін про транзит газу

"Загострюють ситуацію, навіщо?": Путін про транзит газу - Фото
Володимир Путін на саміті БРІКС в Бразилії, 14 листопада. Фото: ЕРА
15.11.2019, 11:31

За словами Путіна, Росія готова до укладення угод з будь-якого законодавства, але Україна загострює ситуацію

Президент РФ Володимир Путін  заявив про готовність Росії підписати контракт по транзиту газу з Україною, але ситуацію може загострити новий позов Нафтогазу  проти Газпрома. Про це він сказав під час прес-конференції за підсумками саміту БРІКС в Бразилії.

"Що ми зараз бачимо, що відбувається в реаліях. Знову Нафтогаз пред'явив черговий позов в суді [...]. Маячня якась. Загострюють ситуацію, навіщо?" - цитує Путіна російське агентство ТАСС.

Путін зазначив, що Росія готова укласти угоду по транзиту газу з Україною за зниженими цінами на 20-25%. "Але ми ж говорили про те, що якщо безпосередньо поставляти, то ми можемо знизити ціну на 25%", - сказав він.

За словами Путіна, контракт може бути підписаний з будь-якого законодавства, в тому числі, якщо Україна встигне імплементувати у себе законодавство європейських країн. "Чи зможуть вони це зробити в період часу, що залишився - ну добре. Вони взяли на себе зобов'язання перед Європою, не перед нами. Нехай роблять, ми готові і до цього. Але не все від нас залежить. Тому ризик припинення транзиту існує, напевно", - сказав він.

  • На початку листопада Нафтогаз подав до Стокгольмського арбітражу новий позов до Газпрому, в якому вимагає переглянути тариф на транзит газу і компенсацію в розмірі $11,8 млрд.
  • 28 жовтня четвертий раунд тристоронніх переговорів між Україною, Євросоюзом і Росією про новий контракт на транзит російського газу через Україну з 2020 року завершився без конкретних домовленостей. Обговорення продовжиться в листопаді.
  • 29 жовтня в Кремлі заявили, що Україна і Росія можуть підписати новий транзитний контракт "лише за відсутності будь-яких судових претензій".
  • При цьому глава Нафтогазу  Андрій Коболєв зазначив, що вимоги до України виставлені, але зустрічних кроків до "обнулення" взаємних претензій "не видно.
  • Глава  Газпрому Олексій Міллер сказав, що до укладення нового транзитного контракту необхідно вирішити два питання.