Зафіксовано зростання числа кібератак на державні сайти

08.07.2020, 16:42
Зафіксовано зростання числа кібератак на державні сайти - Фото
Ілюстрація - pixabay.com

Система кіберзахисту державних інформаційних ресурсів і об'єктів критичної інфраструктури за тиждень зафіксувала на 18% більше підозрілих інцидентів, ніж на попередньому тижні. Про це  повідомила  Державна служба спеціального зв'язку.

Із 1 до 7 липня таких інцидентів було зафіксовано 45031. Переважна більшість із них стосуються спроб мережевого сканування (52%), застосування нестандартних протоколів (24%), виявлення мережевих хробаків (11%), веб-атак (8%) і спроб отримання прав адміністратора (4%). За тиждень у кінці травня таких подій було зафіксовано 107 566.

Система захищеного доступу державних органів до інтернету заблокувала 1888 різних видів атак. Переважна більшість (80%) - це мережеві атаки прикладного рівня. Також заблоковано 9 DDoS-атак, переважна більшість - на веб-ресурси офісу президента України.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA у цей період зареєструвала й опрацювала 19514 кіберінцидентів. Переважна більшість із них відноситься до доменної зони UACOM (близько 99%). Основна кількість інцидентів стосується поширення шкідливого ПЗ (73%) і фішингу (26%).

  • Червень став першим місяцем дії програми пошуку вразливостей Prozorro Bug Bounty, в системі державних закупівель знайшли і знешкодили 53 баги.
  • Естонська організація Академія електронного урядування (eGA) у співпраці з міністерством цифрової трансформації  перевірить кібербезпеку українських державних установ.
  • У квітні електронні сервіси Київської міської державної адміністрації стали об'єктами масованої DDоS-атаки.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю