RU

За другу "вишку Бойка" Україна переплатила $180 млн., - ЗМІ

23.04.2012, 13:53
За другу
Фото: blackseagas.com
Друга бурова установка, яку Чорноморнафтогаз придбав на тендері за $400 млн., має ринкову ціну $220 млн. Побудована вона була на тій же сінгапурської верфі Керреl, що й перша бурова установка. Про це повідомляє сайт Наші гроші, посилаючись на розслідування британського журналіста Грехема Стека для Business New Europe.

1 вересня, майже одночасно з проведеним в Україні тендером, норвезька компанія Standard Drilling оголосила про продаж неназваною британською компанією бурової вишки, яка перебувала на стадії будівництва в сінгапурській верфі Керреl.

Як стверджує голова відділу досліджень ринку акцій компанії Platou Андрес Бергланд, насправді Standard Drilling продав бурову вишку "якійсь українській компанії". Його слова підтверджують дані найбільшого інформаційного світового банку даних бурових установок Riglogix, який вказав Чорноморнафтогаз новим власником бурової установки.

У дочірній компанії Керреl - Каспійської суднобудівної верфі, що складає першу бурову установку в Туреччині після його доставки в Босфор, також підтвердили, що друга бурова установка Керреl буде відправлена ​​в 2012 році в район Чорного моря, вказуючи таким чином на бурову вишку Standard Drilling .

За словами Бергланд, компанія Standard Drilling продала свою бурову установку за $220 млн. Рахунки компанії показують, що на цій угоді Standard Drilling заробила $37 млн.

Голова компанії Standard Drilling Мартін Несс відмовився коментувати дану угоду, але підтвердив, що угоду з продажу супроводжував Гуторм Бенсен, колишній співробітник Platou, який покинув компанію на початку року. Бенсен відмовився говорити про цю справу.

Екс-голова Standard Drilling на момент продажу бурової Марк Джексон раптово пішов з компанії в листопаді 2011 року. У лютому він був відданий під суд США за підкуп посадових осіб Нігерії, будучи керівником американської компанії Noble, сервіс-провайдера нафтових родовищ. Джексон також відмовився від коментарів.

Нагадаємо, в минулому році Чорноморнафтогаз на тендері придбав дві морські бурові установки за ціною $400 млн. кожна. У першому тендері Чорноморнафтогазу взяли участь тільки дві, пов'язані між собою фірми. Ціна установки ($400 млн.) виявилася на $150 млн. вище, ніж у виробника. У другому тендері взяли участь три посередника. ЗМІ стверджували, що ринкова ціна другої установки також коливається близько $200 млн. Зате переможцем виявилася Ризька судноверф з ціною близько $400 млн.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини