За місяць міжнародні резерви України скоротилися на 1,3%

05.06.2020, 17:17
За місяць міжнародні резерви України скоротилися на 1,3% - Фото
Фото: прес-служба НБУ

На 1 червня міжнародні резерви України склали $25,37 млрд (у еквіваленті). Про це повідомляє прес-служба Національного банку.

У НБУ відзначають, що в травні золотовалютні резерви зменшилися на 1,3%, проте залишаються на рівні, близькому до показників початку року.

У Нацбанку зниження резервів пояснюють погашенням значної частини зобов'язань за державним боргом. Серед факторів, що визначали динаміку резервів у травні НБУ виділяє:

1) операції уряду з управління держборгом. На обслуговування та погашення держборгу в іноземній валюті направлено $1,476 млрд (в еквіваленті);

2) операції НБУ на міжбанківському валютному ринку. Так як пропозиція валюти з боку бізнесу продовжувала перевищувати попит, Нацбанк викуповував надлишок і поповнював міжнародні резерви. Всього в травні НБУ викупив $660,6 млн. Інтервенції з продажу валюти не проводилися;

3) переоцінка фінансових інструментів (внаслідок зміни ринкової вартості і курсів валют). Минулого місяця їх вартість збільшилася на $73,4 млн.

У НБУ стверджують, що обсяг міжнародних резервів покриває 4,4 місяця майбутнього імпорту, і цього достатньо для виконання зобов'язань України та поточних операцій уряду й Нацбанку.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Что вы знаете о психотерапии?