RU

З 2012 року в дозвільних центрах запрацює "єдине вікно"

12.12.2011, 11:00
З 2012 року в дозвільних центрах запрацює
4ad1af1db06fe3749a383b3211d6855d.jpg
З 1 січня 2012 року в роботі дозвільних центрів запроваджується принцип "єдиного вікна". Звернення суб'єктів господарювання та видача документів дозвільного характеру буде здійснюватися виключно через державного реєстратора. Про це йшла мова на тематичному засіданні круглого столу, ініційованого Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

Як повідомляє прес-служба Мінекономіки, на зборах фахівці міністерства, керівники дозвільних центрів з різних міст України, представник Верховної Ради обговорили Закон "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", який набуде чинності з нового року, і який вводить принцип "єдиного вікна".

"Єдине вікно", як прозвучало на засіданні, має ряд переваг, які сприятимуть спрощенню процедури започаткування та ведення власної справи в Україні. Зокрема, як пояснила директор департаменту державної регуляторної політики та розвитку підприємництва Мінекономрозвитку Галина Яцишина, функціонування "єдиного вікна" виключає прямий контакт господарюючого суб'єкта, який звернувся за певним дозволом, з чиновником, який погоджує видачу такого дозволу. "Це значно звужує поле для корупційних дій", - додала Яцишина.

Директор департаменту поінформувала, що останнім часом довіра до державних адміністраторів з боку підприємців зросла. "На сьогодні 70% звернень суб'єкти господарювання адресують саме державним адміністраторам, а не конкретним дозвільним органам", - сказала Яцишина.

Ефективність принципу "єдиного вікна" посилюється введенням відповідальності чиновників за несвоєчасну видачу дозвільних документів.

"Законом сьогодні вже чітко встановлено терміни видачі тих чи інших дозвільних документів, а також їх вартість. Якщо останнє законом не визначено, це означає, що такий документ має бути виданий на безкоштовній основі", - стверджують у Мінекономіки.

Так, на сьогодні в Україні діє 680 дозвільних центрів, 900 державних адміністраторів. У наступному році штатна чисельність державних адміністраторів буде збільшена до 1061 одиниці.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини