RU

З ТБ і біг-бордів зникає реклама алкоголю і тютюну

01.01.2009, 10:02

1 січня 2009 року набувають чинності окремі норми Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про рекламу", прийнятого у березні 2008 року, котрий передбачає обмеження реклами алкогольних і тютюнових виробів.

Зокрема, від сьогодні забороняється у телепередачах подавати будь-яку інформацію рекламного характеру у вигляді дикторського тексту або звукового супроводу про спонсора - виробника алкогольних напоїв, називати його ім'я (назву) або подавати знак для товарів і послуг спонсора.

Крім того, забороняється зовнішня реклама тютюнових виробів і алкогольних напоїв, реклама знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби або алкогольні напої. Також забороняється така реклама на транспорті.

Нагадаємо, що Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про рекламу" ініціював свого часу депутат Микола Томенко, парламент його прийняв а глава держави поставив свій підпис. Виробники міцного алкоголю і тютюнових виробів заявили, що до таких жорстких вимог готові, проте заборона реклами алкоголю не сприятиме зменшенню споживання спиртного і тютюну, але може завдати потужного удару фінансовому стану телевізійних каналів: за кошти від реклами алкоголю і тютюну ті знімають нові програми, купують спортивні трансляції і серіали.

З 1 січня 2010 року Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про рекламу" забороняє рекламу тютюнових виробів і алкогольних напоїв, рекламу знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби або алкогольні напої, у всіх друкованих засобах масової інформації, крім спеціалізованих видань.

Ринок алкоголю і тютюну: добірка новин>>>
ЗМІ і реклама: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини