RU

З нового року "Газпром" і "Нафтогаз" перейдуть на прямі постачання газу

24.10.2008, 11:55

Національна акціонерна компанія (НАК) "Нафтогаз України" і російська газова монополія "Газпром" домовилися про перехід на пряме постачання природного газу на територію України, а також про вихід з Угоди про регулювання відносин у газовій сфері від 4 січня 2006 року, яке передбачало посередництво компанії "Росукренерго". Про це свідчить підписаний головами правлінь "Нафтогазу" і "Газпрому" Олегом Дубиною і Олексієм Міллером текст Угоди про принципи довгострокової співпраці в газовій сфері, який має "Дзеркало тижня".

Згідно з документом з 1 січня 2009 року єдиним імпортером усього обсягу природного газу на територію України буде НАК "Нафтогаз України".

До того ж "Нафтогаз" погодився, що перехід на пряме постачаннях газу буде зумовлено погашенням заборгованості перед "Газпромом" за поставлений для споживачів України природний газ, своєчасною оплатою майбутніх постачань і можливістю підприємств групи "Газпром" постачати природний газ споживачам України.

Крім того, однією з умов переходу на прямі відносини в постачаннях газу є переведення заборгованості "Нафтогазу" перед компанією "Росукренерго" за поставлений газ на "Газпром".

Нагадаємо, що на початку жовтня прем'єр-міністри України і Росії Юлія Тимошенко і Володимир Путін підписали в Москві "газовий" меморандум. Глави уряду в своїх заявах за підсумками зустрічі оминули тему ціни на 2009 рік. Ю. Тимошенко запевнила, що співпраця між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" здійснюватиметься без посередників.

Довідка про НАК "Нафтогаз України" >>>

Довідка про ВАТ "Газпром" >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини