RU

З 1992 року борг України збільшився у 10 разів

25.08.2009, 09:54

Понад $23 млрд., або дві третини загальної суми держборгу, припадає на зовнішні зобов'язання. Таким чином, за період з 1992 року, коли він складав близько $3 млрд., держборг зріс більше ніж у 10 разів. Про це пише газета "Дело".

Видання зазначає, що при цьому не враховано заборгованість держави перед вкладниками колишнього Ощадбанку СРСР, загальна сума якої наразі не визначена.

Після 10-річного періоду відносної стабільності, за останні 10 місяців держборг України зріс удвічі у доларовому і утричі в гривневому еквіваленті.

Наприкінці липня Міністерство фінансів повідомило, що сукупний державний (прямий) і гарантований державою борг України за перший місяць літа зріс на 8,3%, або на $2 млрд., - до $28,683 млрд. Згідно із повідомленням, усього за перше півріччя держборг у валютному вираженні збільшився на 16,6%, або на $4,084 млрд. Мінфін вказує серед основних причин зростання отримання другого траншу коштів у розмірі SDR1,875 млрд. в рамках кредитної програми з Міжнародним валютним фондом, випуск облігацій внутрішньої держпозики і надання держгарантій.

Експерти вказують, що більше половини траншу МВФ піде на повернення боргів України.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини