RU

З 1 квітня в Україні збільшаться пенсії, але не всі

31.03.2011, 10:35
З 1 квітня в Україні збільшаться пенсії, але не всі - Фото
cc43ab0c4913f7625c2e0fbc6f1f0c00.jpg

З 1 квітня в Україні збільшаться пенсії, але не всі
З 1 квітня будуть збільшені пенсії. Однак таке збільшення стосуватиметься не всіх виплат, які отримують немолоді люди. Про це повідомив директор департаменту пенсійного забезпечення Міністерства соціальної політики Микола Шамбір, який розповів більш детально про те, хто може розраховувати на чергове збільшення своїх пенсійних прибутків.

Як повідомляє прес-служба уряду, М.Шамбір пояснив, що з 1 квітня 2011 року згідно з Законом "Про Державний бюджет України на 2011 рік" відбудеться чергове збільшення прожиткового мінімуму. У зв'язку з цим будуть переглянуті убік збільшення і пенсійні виплати, розмір яких залежить від величини прожиткового мінімуму.

"Це - розміри збільшень до пенсій ветеранам війни і жертвам нацистського переслідування, додаткова пенсія особам, постраждалим внаслідок чорнобильської катастрофи, державна соціальна допомога з догляду, розміри надбавок до пенсій донорів, розміри пенсійних виплат шахтарям", - сказав директор департаменту міністерства.

За словами М.Шамбіра, також будуть перераховані і інші виплати: розміри пенсій, нарахованих згідно з Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, і деяких інших осіб" (мінімальний розмір пенсії, який призначається згідно з цим Законом, встановлюється залежно від категорії осіб, у розмірі від 100% до 130% прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність; розміри пенсій за особливі заслуги (згідно з Законом України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" пенсії за особливі заслуги встановлюються в розмірі від 20% до 40% прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність); розміри щомісячної доплати до пенсії непрацюючим пенсіонерам, звільненим у зв'язку із закриттям Чорнобильською АЕС; найменша пенсійна виплата у зв'язку з втратою годувальника (на одного непрацездатного члена сім'ї - 100% прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, на двох і на трьох і більше - 120% і 150% відповідно); надбавки до пенсій за наднормативний стаж (які нараховані з огляду на розмір прожиткового мінімуму).

Директор департаменту Мінсоцполітіки нагадав, що перерахунок зазначених виплат здійснюється за матеріалами пенсійних справ і до кінця року поетапно буде збільшуватися ще з 1 жовтня і з 1 грудня.

Щодо того, як буде змінюватися рівень прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб протягом нинішнього року, М.Шамбір відповів: "З 1 січня він досягав - 750 грн., а з 1 квітня вже становитиме 764 грн., з 1 жовтня і з 1 грудня відповідно - 784 і 800 грн.".

Крім того, директор департаменту Мінсоцполітіки навів декілька прикладів нових розмірів виплат, які будуть здійснюватися вже з наступного місяця.

Так, мінімальна пенсія (без урахування пенсії за особливі заслуги) з 1 квітня 2011 року для інвалідів ВВВ становитиме: I групи - 1833,60 грн.; IІ групи - 1642,60 грн.; IІІ групи - 1451,60 грн.; для учасників бойових дій - 1260,60 грн.

Додаткова пенсія особам, постраждалим внаслідок чорнобильської катастрофи (згідно із статтями 50, 51 і 52 Закону "Про статус і соціальний захист громадян, потерпілих внаслідок чорнобильської катастрофи"): інвалідам І групи - 229,20 грн.; інвалідам ІІ групи - 152,80 грн.; інвалідам ІІІ групи, дітям-інвалідам, а також тим, хто уболіває внаслідок чорнобильської катастрофи променевою хворобою, і особам, віднесеним до категорії 2 - 114,60 грн.; особам, віднесеним до категорії 3 - 76,40 грн.; особам, віднесеним до категорії 4 - 38,20 грн.

Довічна державна стипендія для осіб, що брали безпосередню участь у гасінні пожежі на Чорнобильській АЕС та її охороні 26 квітня 1986 року, досягне 2292 грн., що становить 300% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

Таким же буде і мінімальний розмір пенсії шахтарів, який згідно з Законом "Про підвищення престижності шахтарської праці" рівний 300% цього "мінімуму", тобто становитиме 2292 грн.

Що ж до новацій для почесних донорів України, то розмір надбавок до їхніх пенсій досягатиме 91,10 грн.

"Така надбавка, згідно із Законом України "Про донорство крові і її компонентів", прив'язана до прожиткового мінімуму на одну особу і становить 10% цього соціального стандарту", - сказав М.Шамбір.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини