RU

З 1 жовтня монетами 25 копійок не можна буде розраховуватися - НБУ

02.09.2020, 15:05
З 1 жовтня монетами 25 копійок не можна буде розраховуватися - НБУ - Фото
Фото: прес-центр НБУ

З 1 жовтня монети номіналом 25 копійок перестають бути платіжним засобом при здійсненні готівкових розрахунків. Про це під час брифінгу заявив заступник глави Національного банку Олексій Шабан.

Це означає, що з 1 жовтня монетами номіналом 25 копійок не можна буде оплачувати товари або послуги, але ці монети після 1 жовтня можна буде здавати в банки і обмінювати на банкноти і інші монети ще три роки, зазначив Шабан.

Крім того, НБУ буде вилучати з обігу банкноти номіналом 1 і 2 гривні, які друкувалися до 2003 року. "Таких банкнот зараз менше 2% від загальної кількості, ними не дуже активно користуються і тому ми вважаємо, що українці не особливо відчують незручності від цього рішення", - сказав Шабан.

Також він зазначив, що регулятор буде активно виводити з обігу монету гривню жовтого кольору, яку випускали до 2018 року. "Вони залишаються платіжним засобом, але не будуть повертатися в обіг НБУ", - зазначив Шабан.

"Ми йдемо до того, щоб скоротити номінальний ряд гривні до 12 номіналів: шість монет і шість банкнот. Зараз у нас 17 номіналів", - сказав Шабан.

У НБУ уточнили, що після 1 жовтня банкноти і монети, які втратять статус платіжного засобу можна буде протягом року обміняти на інші номінали в усіх українських банках. Після 30 вересня 2021 року це можна буде обміняти тільки в НБУ та уповноважених банках: Ощадбанк, Приват, Райффазенбанк, ПУМБ.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини